Slovakkia keskpankur tõrjub korruptsioonisüüdistusi

Peter Kažimir.
Peter Kažimir. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Slovakkia keskpanga juht ja Euroopa Keskpanga (ECB) nõukogu liige Peter Kažimir tõrjus teisipäeval tema vastu esitatud korruptsioonisüüdistusi.

"Ma ei ole teadlik ühestki seaduserikkumisest," ütles Kažimir avalduses ja lisas, et ei tunne end süüdi üheski kuriteos.

Kohalik meedia teatas varem mitmele allikale viidates, et Kažimiri, kes on ka endine asepeaminister ja rahandusminister, süüdistati korruptsioonis.

Prokurörid ei ole seni kinnitanud ühegi süüdistuse esitamist tema vastu.

Kazimiri advokaat Ondrej Mularcik ütles Slovakkia uudisteagentuurile TASR, et tema klient esitab kaebuse korruptsioonisüüdistuse vastu.

Kohaliku meedia teatel on süüdistus seotud endise maksuameti juhi František Imrecze antud tunnistusega. Talle on esitatud süüdistus korruptsioonis.

Uudisteportaali Aktuality.sk andmetel mängis Kažimir vahendaja rolli korruptsioonijuhtumis, suunates umbes 50 000 eurot Imreczele. Imrecze sai süüdistuse korruptsioonis eelmisel aastal ja teeb politseiga koostööd.

Viimastel aastatel on Slovakkias mitmed kohtunikud, kõrged politseiametnikud ja ametnikud seisnud silmitsi korruptsioonisüüdistustega.

Kažimir on kõrgeim endine ametnik, keda on seni süüdistatud kuriteo sooritamises endise peaministri Robert Fico ametiajal. Tema populistlik erakond Smer-SD tõrjuti võimult 2020. aasta üldvalimistega.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: