Norras tappis mees vibupüssiga viis inimest

{{1634152440000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/NTB/AFP PHOTO/Håkon Mosvold Larsen

Norras Kongsbergis tappis kurjategija kolmapäeval vibupüssiga vähemalt viis inimest, vigastada sai samuti mitu inimest. Politsei teatel on kahtlustatav islamiusku.

"Juba varem oli hirme, mis oli seotud tema radikaliseerumisega. Korrakaitsjad olid jälginud teda aastast 2020," ütles politseijuht Ole Bredrup Saeverud Saeverud. 

Politsei pressiesindaja sõnul oli mees liikunud mööda linnatänavaid ja lasknud inimesi vibupüssiga. Politsei sai hädakõne kell 18.30 kohaliku aja järgi.

Mees on tabatud. Politsei teatel tegutses ründaja esialgsete andmete põhjal üksi.

"Ohvrid olid kõik vanuses 50-70 aastat. Surma sai neli naist ja üks mees," ütles Saeverud. 

Kahtlustatava advokaadi Fredrik Neumanni sõnul teeb tema klient politseiga koostööd ja annab üksikasjalikke avaldusi. Neumanni sõnul on tema kliendi ema taanlanna ja isa norralane. Advokaat ei täpsustanud, kas kahtlustatav on kunagi ise Taanis elanud. 

Politsei teatel viidi kahtlusalune lähedalasuva Drammeni linna politseijaoskonda. Ründaja kohta mingeid muid üksikasju kohe ei avaldatud.

Politsei teavitas hilisõhtusel pressikonverentsil, et nad ei saa juhtunu puhul välistada terrorirünnakut.

Norra politseiamet teatas, et politseinikud peavad riigis kandma tulirelva. Norra politsei tavaliselt tulirelvi ei kanna, kuid neil on vajadusel olemas ligipääs relvadele. 

"See on täiendav ettevaatusabinõu," teatas politseiamet. 

"Arvestades sündmuste kulgu on loomulik hinnata, kas tegemist on terrorirünnakuga, mida ei saa välistada. Vahistatud meest pole küsitletud ja tema motiivide kohta on veel vara midagi öelda," sõnas politsei eestkõneleja pressikonverentsil. 

"Ma ei saa vastata sellele, kas ründaja ja ohvrite vahel oli mingisugune seos või side," ütles kohaliku politsei eestkõneleja Oyvind Aas pressikonverentsil.

Telekanal TV2 teatas, et mehel oli peale vibupüssi ka nuga ja teisi relvi.

Haavatud on toimetatud haiglasse. Politsei pole andnud teavet nende seisundi kohta. Viimase informatsiooni kohaselt on üks vigastatutest juhtunu ajal ametikohustustest vaba olnud politseiametnik, kellel oli mõrtsukaga vastasseis.

NRK internetikülg avaldas tunnistaja saadetud foto seinast väljaulatuvast mustast noolest.

Rünnak leidis aset Erna Solbergi valitsuse viimasel päeval. Uueks peaministriks saab tööpartei juht Jonas Gahr Store. Juhtumit hakkab uurima Store valitsuse justiitsminister. 

"See oli õudne ja jõhker tegu," ütles Store. 

Kongsbergis elab 28 000 inimest.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: