Reede tuleb pilvine ja vihmane

Foto: Ken Mürk/ERR

Saabuval ööl liigub üle Skandinaavia aktiivne madalrõhkkond Põhjamerele ning hoiab reedel Läänemeremaade ilma vihmase. Keskpäeval jõuab Lääne-Eesti saartele suurem sajuala, mis võtab õhtuks suuna meie idapiirile ja lisaks vihmale püsib ka tugev edela- ja lõunatuul.

Ööl vastu reedet pilvisus tiheneb ja vihmapilved liiguvad saartelt mandrile. Puhub lõuna- ja edelatuul 8 kuni 12, rannikul kuni 18 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 2 kuni 7, Lääne-Eestis kuni 10 kraadi.

Hommikul esineb ka üksikuid selgimisi, aga üldiselt sajab mitmel pool vihma. Lõuna ja edelatuul puhub sama valjult kui öösel ning sooja on 3 kuni 8, meremõjuga rannikul kuni 10 kraadi. 

Päev tuleb pilvine ja mitmel pool sajab vihma. Keskpäeval jõuab saartele tihe sajuala, mis laieneb üle maa. Puhub lõuna- ja edelatuul 6 kuni 12, rannikul 18, Liivi lahe ümbruses kuni 21 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 7 kuni 11 kraadi.

Nädalavahetusel on paiguti oodata vihmasadusid ning lõunakaare tuul on jätkuvalt vali. Uuest nädalast tingimused paranevad ja sadu lakkab, kuid nii öised kui ka päevased keskmised temperatuurid langevad ja öösiti langeb temperatuur laialdasemalt alla nulli.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: