Eesti pakub võimalust defineerida andmebaasides ka oma rass

USA-s Vermontis sündinud kaksikud, kellest üks on tumedanahaline, teine valgenehaline.
USA-s Vermontis sündinud kaksikud, kellest üks on tumedanahaline, teine valgenehaline. Autor/allikas: SCANPIX / LeaettaHarris / CATERS NEWS AGENCY

Eesti pakub andmebaasides, kus inimene saab riigile oma andmeid esitada, rahvuse määratlemise raames võimalust määratleda muuhulgas ka oma rassiline kuuluvus.

Statistikaameti välja antud riiklikus klassifikaatoris pakutakse rahvuste valikmenüüs ühe variandina ka võimalust "afroameeriklane".

Klassifikaatorile lisatud selgituse kohaselt on afroameeriklane Ameerika Ühendriikides, aga laiemas tähenduses Põhja-Ameerikas, elav rassirühm, kelle vähemalt üks vanematest on pärit Aafrika mandrilt.

Sellist klassifikaatorit kasutavad rahvastikuregister, politsei- ja piirivalveamet (PPA) ning patsiendiportaal digilugu.ee.

Seisuga 1. jaanuar 2021 oli 18 Eestis elavat inimest enda rahvuseks määranud afroameeriklane, ütles statistikaameti pressiesindaja.

Samas on klassifikaatoris pakutud võimalus defineerida oma rahvuseks USA ameeriklane.

Kokku on klassifikaatoris 242 rahvust, sealhulgas ka võimalused "muu" ja "teadmata".

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: