Tallinn tahab õpetajate tõhustusdoosid ära teha oktoobri jooksul

Pfizeri vaktsiin
Pfizeri vaktsiin Autor/allikas: Jassu Hertsmann/sotsiaalministeerium

Tallinna linn on alustanud kolmandate koroonavaktsiini dooside jagamist riskirühmadele ja eesliinitöötajatele, tõhustusdooside manustamisega alustati Iru hooldekodu klientidele ja sealsetele töötajatele. Järjekorras järgmised on õpetajad.

Tallinna koroonaviiruse ennetusmeetmete koordinaator Ester Öpik märkis, et samal ajal, kui on alustatud tõhustusdooside tegemist Iru hooldekodu klientidele ja töötajatele, käib ettevalmistustöö ka pealinna koolide ja huvikoolide õpetajatele kolmandate dooside tegemiseks.

"Eesmärgiks on tõhustusdoosid õpetajatele suuremas plaanis ära teha oktoobrikuu jooksul, koolivaheaeg pakub selleks hea võimaluse," sõnas Öpik.

Koordinaator märkis, et paljud koolid on juba esitanud nimekirjad õpetajatest, kellel on teise doosi süstimisest möödas enam kui kuus kuud.

"Praegu käibki ettevalmistustöö koostöös eratervishoiuasutustega, et alustada ka kooliõpetajatele kolmanda doosi süstimist. Ühtlasi pakume õpetajatele soovi korral gripivaktsiini. Õpetajate jaoks on vaktsineerimine tasuta, selle eest tasub linn."

COVID-19 vaktsiini tõhustusdoosiga vaktsineerimine on soovitatav üle 65-aastastele inimestele ja hoolekandeasutuste elanikele (18+) mitte varem kui kuue kuu möödumisel vaktsineerimiskuuri lõpetamisest. Esmase vaktsineerimiskuuri läbinud 18–64-aastaseid võib nende soovi korral tõhustusdoosiga vaktsineerida mitte varem kui kaheksa kuu möödumisel kuuri läbimisest.

Tõhustusdooside tegemiseks kasutatakse mRNA vaktsiine, kuid praegu on Euroopas müügiluba tõhustusdoosi manustamiseks vaid Pfizer/BioNTechi vaktsiinil Comirnaty. Comirnaty annustamine ja manustamisviis tõhustusdoosina on sarnane esmase kuuri manustamisele. Comirnaty vaktsiini võib manustada tõhustusdoosina sõltumata sellest, millise Eestis kasutusel oleva COVID-19 vaktsiiniga on vaktsineerimiskuur läbitud.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: