Colombia asus steriliseerima Escobari jõehobusid

Jõehobode eest hoiatav silt Colombias jõe ääres.
Jõehobode eest hoiatav silt Colombias jõe ääres. Autor/allikas: SCANPIX/AP Photo/Fernando Vergara

Colombia on asunud steriliseerima narkoparun Pablo Escobari pea 40 aastat tagasi riiki toodud jõehobusid. Kui Escobar tõi oma eksootiliste loomade kollektsiooni osana riiki teadaolevalt kaks jõehobu, siis praeguseks on neid üle 80.

1993. aastal politsei poolt maha lastud Esbobar tõi omal ajal illegaalselt maale mitmeid eksootilisi loomi, nende hulgas ka isase ja emase jõehobu.

Aastate jooksul peale Escobari surma on jõehobude arvukus riigis hüppeliselt kasvanud ning praeguseks on Colombia valitsus steriliseerinud 24 jõehobu rohkem kui 80 teadaolevast isendist, mis moodustab väljaspool Aafrikat suurima jõehobude karja, vahendas BBC.

Jõehobudele on manustatud kemikaali, mis muudavad nad paljunemisvõimetuks.

Colombia keskkonnakaitsjate sõnul on jõehobud invasiivne liik, mis on hävitanud kohalikku loomariiki.

Peale Escobari surma arestis Colombia valitsus Escobari luksusvilla ja sealt leitud loomad jagati loomaaedade vahel üle riigi, kuid jõehobusid oli liiga keeruline liigutada ning ilmselt oodati, et jõehobud aja jooksul surevad. Lõuna-Ameerikas pole jõehobudel aga kohalikus looduses vastast ja loomad hakkasid paljunema.

Ekspertide sõnul hakkasid jõehobud levima mööda riigi peamist veeteed Magdalena jõge.

Teadlaste sõnul mõjutavad jõehobud kohalikku keskkonda mitmel viisil, näiteks suunates kohalikud ohustatud loomaliigid nende elupaikadest eemale ja muutes veekeskkonna koostist, mis on ohuks kalastusele.

Jõehobud on taimtoidulised loomad, kuid võivad olla oma suuruse ja agressiivsuse tõttu ohuks ka jõgedel liikuvatele inimestele.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: