Pühapäeval on kohalike valimiste valimispäev

Valimiskast.
Valimiskast. Autor/allikas: Hanna Samoson /ERR

Üle Eesti on avatud 448 valimisjaoskonda kella üheksast hommikul kuni kell 20.00 õhtul. Eelhääletamisel osales 39,6 protsenti valijatest, valimispäeval on sedeliga hääletades võimalik ka oma e-häält muuta.

Valija saab oma linnas või vallas, Tallinnas oma linnaosas hääletada ükskõik millises jaoskonnas.

Nendest valimistest alates on kasutusel elektrooniline valijate nimekiri ehk valija pole enam seotud ühe kindla valimisjaoskonnaga ja saab oma valimisringkonna piires valida, millises jaoskonnas hääletamas käia.

E-hääletada täna enam ei saa, kuid valimispäeval jaoskonnas pabersedeliga hääletades on võimalik oma e-häält muuta.

Kohaliku omavalitsuse volikogu valivad 79 omavalitsuse elanikud. Kokku kandideerib 10 025 inimest. Eelhääletamisel osales 39,6 protsenti valijatest, elektrooniliselt andis täpsustatud andmetel hääle 275 587 inimest, jaoskonnas käis valimas 149 824 inimest.

Lõplik e-häälte arv selgub pühapäeva hilisõhtul, sest pärast valimisjaoskondade sulgemist toimub topeltthääletamise kontroll. Kui valija on kasutanud mõlemat hääletamisliiki, jääb kehtima vaid valimisjaoskonnas pabersedeliga antud hääl.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: