Tööstustoodangu tootjahinnad tõusid aastaga üle 19 protsendi

Puidutööstus.
Puidutööstus. Autor/allikas: ERR

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis tänavu septembris võrreldes augustiga 2,8 protsenti ja võrreldes eelmise aasta septembriga 19,2 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit augustiga võrreldes enam hinnatõus elektrienergia ja puittoodete tootmises. "Vastupidist mõju avaldas hindade langus toiduainete ja plasttoodete tootmises," lisas Šokman.

Eelmise aasta septembriga võrreldes mõjutas tootjahinnaindeksit eelkõige hinnatõus puidutöötlemises ja puittoodete tootmises, elektrienergia ning metalltoodete tootmises.

Ekspordihinnaindeks suurenes septembris võrreldes augustiga 1,8 protsenti. Hinnad tõusid enim elektrienergia, naftatoodete ning masinate ja seadmete tootmises. Ekspordihinnaindeks kasvas kaheteistkümnendat kuud järjest. Võrreldes eelmise aasta septembriga suurenes ekspordihinnaindeks 18,2 protsenti.

Impordihinnaindeks kasvas võrdluses eelmise kuuga 2,3 protsenti. Kõige enam tõusid hinnad elektrienergia ja nahktoodete tootmises ning mäetööstuses. Impordihinnaindeks kasvas kümnendat kuud järjest. Võrreldes 2020. aasta sama kuuga suurenes impordihinnaindeks 17,8 protsenti.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: