Michal: loodan, et sotsid on Tallinna koalitsioonis nõudlikud

{{1634824320000 | amCalendar}}
Kristen Michal Reformierakonna valimispeol.
Kristen Michal Reformierakonna valimispeol. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Reformierakonna Tallinna piirkonna juht, Tallinna linnapeaks kandideerinud Kristen Michal avaldas lootust, et Tallinnas Keskerakonnaga koalitsiooniläbirääkimisi alustav Sotsiaaldemokraatlik Erakond on võimul olles sama nõudlik kui olnuks Reformierakond.

"Loodan, et SDE pole meist vähemnõudlikum ja muutused tulevad tegelikud. Poliitilise ametkonna kärpimisel, ettevõtlike inimestega suhtlemisel, aga ka linnaruumi uuendustes, lastega perede ning meie emade-isade aktiivse eluviisi hoidmisel," lausus Michal.

"Hea uudis on, et Tallinnas on asjad nende valimiste järel sealmaal, et ainuvõim on läbi ja sünnib koalitsioon. Ükskõik milline nõudlik koalitsioonipartner tähendab paremat tasakaalu ja mitut paari silmi kohtades, kuhu varem valgus ei paistnud," lisas Michal.

"Eks aeg näitab, olen kindel, et nii linnakodanikud kui meie volikogus hoiame sellel silma peal ja ootused järgmiseks neljaks aastaks on kõrged," ütles Michal veel.

ERR küsis Michalilt, kuidas mõjutab Keskerakonna otsus Toompea koalitsiooni tervist. "Raske hinnata. Ma seni olen arvanud, et need kaks asja on lahus, aga loomulikult oleks kindlasti sama koalitsioon pealinnas ja riigis suurte asjade tegemisel olnud ladusam ja võib-olla ka linnaelanike ootus. Aga kas ta mõjutab ja kuidas ta mõjutab? Eks aeg näitab, täna on vara sellele hinnangut anda," kommenteeris Michal.

Reinsalu: Keskerakonna võiks jätta vähemusvalitsusse

Isamaa poolt Tallinna linnapeaks kandideerinud Urmas Reinsalu sõnul ei ole kahtlust, et sotsid võtavad Keskerakonna ettepaneku vastu.

"Keskerakonna otsus kutsuda sotsid koalitsiooni Tallinnas on vähem üllatav, kui sotside kiirus esmaspäeval lasta alternatiivse koalitsiooni moodustamine sodiks. Loogiline on eeldada, et neil sammudel oli selge põhjuslik seos," kirjutas Reinsalu sotsiaalmeedias.

Reinsalu märkis, et on sotside võimaluste osas mingeid tegelikke muutusi linnavalitsemisel saavutada realist, ent siiski julgustab neid eriti korruptsioonivastased teemad julgelt lauda panema.

Reinsalu lisas, et kui sotsidega koalitsiooni ei peaks läbi ime sündima, siis võiks jätta Keskerakonna vähemusvalitsusena vähemalt aastaks linna valitsema.

"See samm võimaldab opositsioonil tegelikult volikogust linna juhtida, esitada vähemusvalitsusele oma sisulisi nõudmisi ning tulemuseks on hoopis tervem poliitiline kliima linna asjade korraldamisel," pakkus Reinsalu.

Keskerakonna Tallinna nõukogu otsustas neljapäeval teha ettepanek koalitsioonikõnelusteks Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: