Värska lähedal rajasid kohalikud kilomeetrise matkaraja

Värska lähedal on tänu kohalike inimeste pealehakkamisele valminud üle kilomeetri pikkune matkarada. Läbi Kuresoo raba saavad nüüd matkajad kuiva jalaga jalutada Kremessova külast Velna külla.

Valminud rabatee on  Setumaal ainuke, seda aitasid ehitada üle 250 vabatahtliku, kelle hulgas oli palju  kohalikke kui ka kaugemalt appi tulnud inimesi. 

"Kui tuli eriolukord, siis see oli ainuke meelelahutus meie piirkonnas, ja kui ma nägin, et see on nii kehvas olukorras, siis tuli mõte, et ehk õnnestub laudtee koos oma inimestega ja talgute korras korda teha. Kui ma hakkasin seda asja lõpuks südamega ajama, siis kuidagi need võimalused ja inimesed jõudsid minuni. Nagu näha, on laudtee valmis ja taas kõigile jalutamiseks avatud," lausus matkaraja ehituse eestvedaja Kersti Virro.

Kuresoo rabateel võib kohata Värska kandi inimesi, aga ka jalutama  tulnud turiste.

"Varem me käisime tornis lastega, aga siis ei olnud seda teed, oli ainult mädanenud laudtee ja vesi, aga nüüd, kui saame aega, siis ikka tuleme. Lapsed tahavad väga jalutada, nende pärast tuleme, kui aega leiame," ütles kohalik elanik Eveli.

Matkarajal on istumiskohad, kus saab lihtsalt kas loodust vaadelda või piknikku pidada.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: