Lähipäevad on vihmased, nädala lõpu poole läheb kuivemaks

Teisipäeval oleme Ukrainast ulatuva kõrgrõhuala ning Lääne- ja Põhja-Euroopat katva võimsa madalrõhuala piiril. Öösel ja ennelõunal liigub üle Eesti vihmapilvi vähe, päeva jooksul muutub aga pilvekiht lääne poolt paksemaks ning õhtu poole on sadu juba laiemalt.

Ööl vastu teisipäeva on Eestis taevas kohati selgem, pärast keskööd kattub pilvedega, kohati võib sadada veidi vihma. Puhub lõuna- ja edelatuul 4 kuni 10, rannikul puhanguti kuni 15 meetrit sekundis, pärast keskööd nõrgeneb veidi. Sooja on 2 kuni 7, saarte rannikul kuni 10 kraadi, Kagu-Eestis võib õhutemperatuur langeda kohati kuni -1 kraadini.

Hommik on peamiselt pilves, kohati võib sadada veidi vihma. Puhub edelatuul 4 kuni 9, rannikul puhanguti kuni 13 meetrit sekundis. Sooja on 3 kuni 8, saarte rannikul kuni 10 kraadi.

Päev on enamasti pilves. Kohati sajab vihma, õhtu poole muutub sadu laialdasemaks. Puhub edela- ja lõunatuul 4 kuni 10, rannikul puhanguti kuni 14 meetrit sekundis. Sooja on 7 kuni 11 kraadi.

Kolmapäeva öösel üks sadu lahkub, pärastlõunal saabub merelt uus. Tugeva edelavooluga jõuab Eestisse sooja juurde. Öine õhutemperatuur on neljast kraadist sisemaal üheksa kraadini saarte rannikul, päev toob sooja 8 kuni 13 kraadi.

Neljapäeval tuul rahuneb peale öise saju lahkumist, päeval jõuab läänest uus ports vihmapilvi. Nii öö kui päev on õhutemperatuuri poolest üsna võrdsed:  öösel on sooja 6 kuni 12, päeval 8 kuni 12 kraadi.

Reede ja laupäev toovad juba kuivema ning selgema ilma. Samas soe õhumass püsib Eesti kohal. Öösel on sooja 5 kuni 11, päeval 9 kuni 14 kraadi.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: