Blinken: USA mõistab jõuliselt hukka sõjaväe võimuhaaramise Sudaanis

USA välisminister Antony Blinken.
USA välisminister Antony Blinken. Autor/allikas: SCANPIX/AP

USA mõistis esmaspäeval jõuliselt hukka sõjaväe võimuhaaramise Sudaanis ning kutsus koheselt naasma tsiviilvõimu juurde ja vabastama kinnivõetud peaministrit.

"USA mõistab jõuliselt hukka Sudaani relvajõudude sammud," ütles välisminister Antony Blinken avalduses, väljendades sügavat muret teadete üle, et julgeolekujõud kasutavad meeleavaldajate vastu lahinglaskemoona.

"Me lükkame kindlalt tagasi tsiviilisikute juhitud üleminekuvalitsuse ja sellega seotud institutsioonide laialisaatmise ja kutsume nende kohesele taastamisele," lisas Blinken.

Sudaani valitseva kogu esimees kindral Abdel Fattah al-Burhan teatas esmaspäeval üleminekuvalitsuse ja kõrgema nõukogu laialisaatmisest ja kuulutas välja eriolukorra.

Mõni tund pärast teadet kahe valitsusorgani tsiviilisikutest liikmete kinnipidamisest tehtud avalduses kinnitas Burhan pühendumist "üleminekule tsiviilriigi poole".

Burhan teatas, et moodustab "kompetentse" valitsuse, lubas rajada arvukalt riiklikke institutsioone ja kinnitas, et Sudaan jätkab rahvusvaheliste lepete täitmist.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: