Otse kell 10: riigikogu arutab Repsilt saadikupuutumatuse võtmist

Riigikogu päevakorras on teisipäeval õiguskantsleri ettepanek anda nõusolek riigikogu liikmelt Mailis Repsilt saadikupuutumatuse äravõtmiseks ja tema suhtes kohtumenetluse jätkamiseks. Kell 10 algavat riigikogu istungit, kus Repsi küsimus on teine päevakorrapunkt, näeb otsepildis ERR-i portaalis.

Riigikogu eest teeb õiguskantsler Ülle Madise ettekande, misjärel on igal saadikul õigus esitada talle sel teemal üks küsimus. Seejärel algavad läbirääkimised ning nende lõppedes toimub avalik hääletus. Mailis Reps ise hääletusest osa võtta ei tohi.

Möödunud aasta sügisel selgus, et toonane haridus- ja teadusminister Mailis Reps kasutas ministeeriumi vara ja tööjõudu enese pere huvides. Lisaks lasi ta oma sünnipäevapeo Mon Repos' restoranis kinni maksta maksumaksjal. Asi kulmineerus ministri tagasiastumise ning kriminaalasjaga.

Riigikogu liikmele ei saa esitada süüdistust enne, kui temalt on võetud saadikupuutumatus. Prokuratuur saab menetlustoimingutega jätkata pärast seda, kui riigikogu on immuniteedi äravõtmise üle hääletanud ja selle kasuks otsustanud.

Kui immuniteet ära võetakse, saab koostada süüdistusakti ja esitada süüdistuse.

Intervjuus ETV saatele "Pealtnägija" tänavu septembris ütles Reps, et tema saadikupuutumatus tuleks loomulikult ära võtta, et kriminaalasi kohtusse jõuaks.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: