Kolmapäev tuleb vihmane

Foto: Ken Mürk/ERR

Kolmapäeval on ilm Eestis vihmane ja sooja on mõnel pool kuni 12 kraadi. Nädala teises pooles läheb ilm selgemaks.

Kolmapäeval hakkab alates saartest pilvisus tihenema ja on oodata sajuhooge ning ühtlasi tõuseb ka tuul. Neljapäeva öösel eemaldub madalrõhulohk Venemaale ja võitu saab taaskord kõrgrõhuhari. Saartelt alates pilvisus hõreneb ja vihmasadu lakkab, kuid keskpäeval saabuvad jälle vihmapilved, mis õhtuks levivad ka Ida-Eesti poole.

Ööl vastu kolmapäeva liigub kerge vihmasadu üle Eesti läänest itta, kuid pärast keskööd sadu järk-järgult lakkab. Puhub edela- ja läänetuul 4-9, rannikul puhanguti 13 meetrit sekundis ja öösel jääb temperatuur 4 kuni 9 kraadi vahele.

Kolmapäeva hommikul on peamiselt pilves ilm ning Kirde-Eestis sajab veidi vihma. Sooja on 6 kuni 8, rannikul kuni 9 kraadi.

Pärastlõunal läheb kõikjal pilve ning vihmasadu levib taaskord lääne poolt üle Eesti. Ka edelatuul veidi tõuseb, puhudes 5-11, rannikul kuni 15 meetrit sekundis ja õhtu poole tugevneb see veelgi. Õhusooja on 7 kuni 12 kraadi.

Nädala teises pooles on mõneti positiivsem ilmapilt, kuna sadu on oodata ainult neljapäeval, mis kandub edelavoolus üle maa, aga peale seda läheb selgemaks. Oktoobri lõpp tuleb ka keskmisest soojem ja päeval kõiguvad valdavad temperatuurid 12 kraadi ümber.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: