USA kritiseeris Iisraeli uute asunduskodude ehitamise tõttu

Bideni administratsiooni kriitika oli üle aastate jõuliseim pärast seda, kui president Trumpi heakskiitu Iisraeli asundustele ja annekteerimistele.
Bideni administratsiooni kriitika oli üle aastate jõuliseim pärast seda, kui president Trumpi heakskiitu Iisraeli asundustele ja annekteerimistele. Autor/allikas: SCANPIX/AP Photo/Andrew Harnik

USA väljendas teisipäeval muret Iisraeli otsuse üle ehitada Läänekaldale asundusi ning ütles, et on Palestiina aladel sellise laienemise vastu.

USA presidendi Joe Bideni administratsiooni kriitika oli üle aastate jõuliseim pärast seda, kui eelmine president Donald Trump andis oma heakskiidu Iisraeli asundustele ja annekteerimistele, kirjutas AFP. 

"Me oleme sügavalt mures Iisraeli valitsuse plaani üle minna edasi tuhandete asundusüksustega," ütles USA välisministeeriumi pressiesindaja Ned Price. 

"Me oleme jõuliselt asunduste laiendamise vastu, mis ei lähe kokku jõupingutustega vähendada pingeid ja tagada rahu ning see kahjustab kahe riigi lahenduse väljavaateid."

"Me peame ka ebaseaduslike asulate tagantjärgi seadustamise kava vastuvõetamatuks."

Pressiesindaja ei öelnud, et selle sammuga seab Iisrael ohtu oma suhted USA-ga, kuid rõhutas, et Ühendriigid tõstatavad selle küsimuse oma lähedase liitlasega.

Iisrael kavatseb ehitada juurde asunduskodusid okupeeritud Läänekalda juudiasunikele, teatas pühapäeval valitsus. "Riigihanked 1335 kodu ehitamiseks Juudasse ja Samaariasse on avalikustatud," teatas ehitusministeerium avalduses, viidates piiblinimedele, mida Iisraelis Läänekaldast rääkides kasutatakse.

Palestiina peaminister Mohammed Shtayyeh ärgitas Washingtoni kutsuma Iisraeli korrale oma "agressiooni" küsimuses. 

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: