Itaalia senat lükkas tagasi LGBTQ + inimesi kaitsva seaduseelnõu

LGBTQ+  aktivistid
LGBTQ+ aktivistid Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com/Aleksander Kalka

Itaalia senat lükkas kolmapäeval LGBTQ + inimesi kaitsva seaduseelnõu tagasi. Eelnõu algatajad tahtsid riigis kriminaliseerida LGBTQ+ inimeste vastu suunatud vägivalla ja vihakõne.

Itaalia parlament toetas eelnõud. Eelnõu algatasid vasakpoolsed parlamendiparteid. Parempoolsed parteid ja konservatiivsed liikumised eelnõud ei toetanud. 

Oponendid väitsid, et meede oleks piiranud sõnavabadust. Samuti olid nad vastu klauslile, mis nägi ette homofoobiavastase päeva loomist koolidesse, vahendas Politico

Vatikan kirjutas Itaalia välisministeeriumile, et seaduseelnõu vastuvõtmise korral rikutakse ka ajaloolist lepingut. Lepingu kohaselt kaitstakse riigis katoliiklaste sõnavabadust. 

Konservatiivide juht Matteo Salvini tähistas eelnõu läbikukkumist. Salvini sõnul tuleb koostada uus eelnõu. "Tuleb koostada ettepanek, mis võitleb diskrimineerimisega, kuid jätab välja sooteooria ja kaitseb hariduse vabadust," teatas Salvini. 

Eelnõu toetajad leiavad samas, et kasutamata jäi ajalooline võimalus.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: