Aab, Kütt ja Timpson kinnitasid uue Viljandi võimulepingu

Äsjased kohalikud valimised Viljandis võitnud ja volikogus kaheksa kohta saanud valimisliidu Südamega Viljandi esindaja Helmen Kütt, Keskerakonna Viljandi piirkonna esimees Jaak Aab ja senine linnapea Madis Timpson Reformierakonnast allkirjastasid reedel Viljandi uue võimukoalitsiooni koostöölepingu.
Linnapeana jätkab ka uuel valitsemisajal Madis Timpson. Linnavolikogu esimehena asub järgmisest nädalast tööle Helmen Kütt, kelle valimisliit sai valimiste tulemusel kaheksa kohta. Reformierakond panustab 27-liikmelises volikogus võimuliitu seitsme kohaga ja Keskerakond kahe kohaga.
Viljandi linnavalitsus asub tööle kaheksaliikmelisena. Koalitsioonilepingu järgi tulevad valimisliidu Südamega Viljandis ridadest sotsiaal-, haridus-, ja kultuurivaldkonnaga tegelev abilinnapea, linnavolikogu hariduskomisjoni, kultuuri- ja spordikomisjoni esimehed ning kolm linnavalitsuse liiget (lisaks abilinnapeale). Samuti noortevolikogu esimees.
Reformierakonnast tulevad veel majandus- ja planeerimisküsimuste eest vastutav abilinnapea, linnavolikogu aseesimees, majandus- ja keskkonnakomisjoni ja sotsiaalkomisjoni esimehed ning üks linnavalitsuse liige (lisaks linnapeale ja abilinnapeale).
Keskerakond täidab linnavolikogu eelarve- ja arengukomisjoni ning seeniorite nõukoja esimehe kohad. Lisaks on erakonnal üks esindaja linnavalitsuses.
Osapooled kinnitasid, et koalitsioon sündis suures üksmeeles, kuigi kõigil on eesmärgid, millele lähiaastatel panustada. Südamega Viljandis tahab muuta linna avatumaks.
"Meie jaoks on väga oluline linna üldine areng ehk siis üldplaneering, omastehooldajate toetuse tõus ja väga mitmed sotsiaalvaldkonda puudutavad teemad. Nii et mina olen väga positiivne tänase koalitsioonilepingu allakirjutamise osas," rääkis Kütt "Aktuaalsele kaamerale".
Reformeirakond lubab linnakodanike suuremat kaasamist. "Reformierakonnale on väga oluline see, et me hakkame rohkem tegelema sellega, kuidas linna tulusid kasvatada, mitte ainult sellega, kuidas raha jagada," ütles Timpson.
Kuigi Keserakond on kolmikliidu väikseim osapool, tegutsetakse võrdsete partneritena.
"Meie poole pealt on vaade just sellele, kuidas me linnaelanike arvu suudaksime hoida. See tähendab nii ettevõtluse arendamist - linn saab siin üht-teist kaasa aidata kindlasti -, aga ka eluase. Ka riik on siin teatud meetmeid võtnud, kus väljaspool arenenud piirkondi saaks eluaset soodsamalt muretseda, tagada laenud," rääkis Aab.
Ühe esimese asjana lubab Viljandi uus võim lõpetada monumendikriisi. MTÜ Meie Viljandi saatis volikogule ettepaneku Jaak Joala monument linnalt 50 000 euro eest tagasi osta. Linnapea Madis Timpson leiab, et ettepanek on samm õiges suunas.
"Meil on hea meel, kui MTÜ annaks meile raha tagasi ja tegeleks ise edasi selle asjaga. See on üks variant, aga siin on veel variante. Praegu on veel vara öelda, mis see lõplik variant on, aga selge on see, et sellega tuleb tegeleda ja kohe," sõnas Timpson.
Viljandi linnavolikogu uus koosseis koguneb esimesele istungile nädala pärast reedel.
Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Olev Kenk, Merili Nael