Tokyos ründas mees rongis reisijaid noa ja tulega

{{1635694500000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/REUTERS/TWITTER/@SIZ33

Tokyos võeti pühapäeval kinni mees, kes ründas rongis reisijaid noa ja tulega, sundides inimesed põgenema ja rongi akendest välja hüppama.

Tokyo tuletõrjeteenistuse teatel on viga saanud 17 reisijat, neist kolm raskelt. Siiski ei ole kõiki kannatanuid pussitatud ning enamiku vigastused pole rasked, lisas teadaanne.

Kinni peetud ründajast on seni teada, et tegemist on kahekümnendates eluaastates mehega, kelle tegevust uuritakse seoses mõrvakahtlustusega, kinnitas rahvusringhääling NHK. Rünnaku motiiv ei ole teada.

Twitterisse on üles pandud video jaamas seisvast Keio Line'i rongist, mille akendest ronivad välja inimesed. Rünnak toimus õhtul kella kaheksa paiku, kui hakati sulgema valimisjaoskondi.

NHK teatel kandis mees kentsakat riietust - rohelist särki, sinist ülikonda ja punast mantlit -, otsekui jäljendanuks ta mõnda koomiksi karakterit või olnuks teel Halloweeni peole.

Pärast reisijate pussitamist pritsis ründaja NHK sõnul bensiini meenutavat vedelikku ja süütas tule, mis osaliselt põletas istepinke.

Sündmust filminud Shunsuke Kimura rääkis NHK-le, et nägi reisijaid meeleheitlikult jooksmas ja kui ta püüdis aru saada, mis toimub, kuulis ta plahvatust ja nägi suitsu tõusmas. Ka tema hüppas akna kaudu välja ja vigastas oma õlga.

Nippon Television edastas, et väidetavalt on kahtlustatav öelnud politseile, et kasutas eeskujuna varasemat rongipussitamise juhtumit. 

Vägivaldsed kuriteod on Jaapanis harukordsed, aga augustis, päev enne Tokyo olümpiamängude lõputseremooniat pussitati Tokyo linnalähirongis üheksat inimest. Kahtlusalune põgenes esialgu sündmuspaigalt, kuid andis hiljem end üles.

Tulirelvaseadused on Jaapanis nii ranged, et vägivallajuhtumites kasutatakse harilikult muid relvi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: