Tööstustoodangu mahu kasv jätkus ka septembris

Tööstustoodangu indeks hõlmab kolme valdkonna ehk mäetööstuse, energeetika ja töötleva tööstuse majandusnäitajaid.
Tööstustoodangu indeks hõlmab kolme valdkonna ehk mäetööstuse, energeetika ja töötleva tööstuse majandusnäitajaid. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted septembris 9 protsenti rohkem kui eelmise aasta samas kuus. Toodang suurenes energeetikas 20 protsenti ja töötlevas tööstuses 8 protsenti, mäetööstuses aga vähenes 2 protsenti.

Statistikaameti analüütiku Helle Bunderi sõnul sarnanesid töötleva tööstuse tootmismahud septembris eelmisele kuule. "Kui augustis kasvas tootmine 8,5 protsenti, siis septembris 8,3 protsenti. Taas suurenes tootmine enamikel töötleva tööstuse tegevusaladel," kommenteeris Bunder.

Suurema osatähtsusega tööstusharudest näitasid head kasvu puidu töötlemine (13,8 protsenti) ja metalltoodete (23,4 protsenti) ning ehitusmaterjalide (22,9 protsenti) tootmine. Samuti kasvasid mahud mööbli (10,6 protsenti) ning toiduainete (1,6 protsenti) tootmises. Sarnaselt augustile vähenesid mahud aga elektroonikaseadmete toomises (21,9 protsenti) ja keemiatööstuses (2,8 protsenti).

Töötleva tööstuse toodangust 67 protsenti müüdi välisturule, ekspordi osatähtsus oli suurim farmaatsia ning arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises. Korrigeerimata andmetel kasvas toodangu müük ekspordiks võrreldes mulluse septembriga 18 protsenti ja müük siseturule 28 protsenti.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti tööstuses kokku septembris võrreldes augustiga viis protsenti rohkem toodangut, töötlevas tööstuses kaks protsenti.

Energeetikas suurenes elektri tootmine koguseliselt (MWh) võrreldes eelmise aasta septembriga 19 protsenti ning soojuse tootmine 29 protsenti.

Tööstus on suurim majandussektor ja majanduskasvu oluline vedaja. Tööstustoodangu indeks hõlmab kolme valdkonna ehk mäetööstuse, energeetika ja töötleva tööstuse majandusnäitajaid.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: