Väliskomisjoni visiit Ühendkuningriiki keskendub tollipiiri teemadele

Marko Mihkelson
Marko Mihkelson Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon on reedeni visiidil Belfastis ja Londonis. Kohtumistel arutatakse Brexiti ja Põhja-Iiri protokolli rakendamisega seotud probleemide, võimalike lahenduste ning kahepoolsete suhete teemadel, samuti tutvutakse olukorraga Põhja-Iirimaa tollipunktides.

"Ühendkuningriik on Eesti jaoks võtmetähtsusega liitlane ja partner, kes on andnud märkimisväärse panuse meie julgeoleku tagamisse," rääkis väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

"Nüüd, mil Suurbritannia enam Euroopa Liitu ei kuulu, on eriti oluline jätkata varasema hea koostööga ning leida võimalusi selle tõhustamiseks. Olgu selleks veelgi tihedam partnerlus äridiplomaatia, e-residentsuse, küberturvalisuse, rohe- või muudes valdkondades," lisas ta.

Väliskomisjoni esimehe sõnul soovitakse visiidiga tihendada kahe riigi parlamentide vahelist koostööd ning Ühendkuningriigi ametikaaslasi loodetakse peagi näha ka Eestis.

Delegatsioon alustab visiiti Belfastis, kohtudes täitevameti, jaemüügiettevõtjate esindusorganisatsiooni ning kodanikuühiskonna esindajatega. Ühtlasi külastatakse Põhja-Iirimaa tollipunkte.

Kolmapäeval jätkub visiit Londonis, kus kohtutakse Ühendkuningriigi parlamendi alamkoja asespiikri Nigel Evansi, väliskomisjoni esimehe Tom Tugendhati, riigikaitsekomisjoni esimehe Tobias Ellwoodi ning komisjonide liikmetega. Samuti on kavas kohtumised Londoni Šoti Maja esindajate ning Euroopa Liidu suursaadiku João Vale de Almeidaga.

Neljapäeval kohtub delegatsioon Briti parlamendi liikme ja endise peaministri Theresa May ning mõttekodade esindajatega. Visiidi lõpetab kohtumine Londonis elavate väliseestlastega.

Delegatsiooni kuuluvad komisjoni esimees Marko Mihkelson (RE) ning komisjoni liikmed Mailis Reps (KE) ja Raivo Tamm (Isamaa). Londoni kohtumistel liitub delegatsiooniga riigikogu aseesimees Hanno Pevkur (RE).

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: