Eesti suursaadik Prantsusmaal Lembit Uibo andis üle oma volikirja

Lembit Uibo.
Lembit Uibo. Autor/allikas: Välisministeerium

Eesti uus suursaadik Prantsusmaal Lembit Uibo andis teisipäeval oma volikirja üle Prantsusmaa presidendile Emmanuel Macronile.

Volikirja üleandmisel tõdesid Uibo ja Macron heameelt Eesti ja Prantsusmaa aina tiheneva koostöö üle, eriti kaitse-, digi- ja kübervaldkonnas. Suursaadik Uibo tänas Prantsusmaad osaluse eest NATO suurendatud kohaloleku lahingugrupis Eestis.

President Macron hindas väga kõrgelt Eesti ja Prantsusmaa koostööd Aafrikas ning avaldas lootust, et järgmisel aastal algava Prantsusmaa Euroopa Liidu eesistumise ajal saab Prantsusmaa olulisi teemasid edendades toetuda Eestile.

Lembit Uibo on välisministeeriumi teenistuses 1999. aastast, kui ta Euroopa Liidu õiguse büroo diplomaadina nõustas liitumisläbirääkimisi ja valmistas ette ühinemislepingut Euroopa Liiduga. Ta on olnud valitsuse esindaja Euroopa Liidu Kohtus, suursaadik Euroopa Liidu poliitika- ja julgeolekukomitees ning suursaadik Tšehhi Vabariigis ja Belgia Kuningriigis. Alates 2018. aastast töötas Lembit Uibo välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektorina ja 2020. aastast suursaadikuna Iraagi Vabariigis.

Lembit Uibo on õppinud Eesti Diplomaatide Koolis ning omandanud Euroopa ja võrdleva õiguse magistrikraadi Maastrichti ülikoolis.

Eesti ja Prantsusmaa tähistavad sel aastal kahe riigi diplomaatiliste suhete sõlmimise 100. aastapäeva ja 30 aasta möödumist suhete taastamisest 1991. aasta augustis. Eesti ja Prantsusmaa on lähedased liitlased NATO-s ja Euroopa Liidus.

2020. aasta oktoobris allkirjastati Eesti ja Prantsusmaa strateegilise partnerluse deklaratsioon, mille eesmärk on raamistada Eesti ja Prantsusmaa häid suhteid ning arendada neid edasi erinevates koostöövaldkondades.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: