Kallas: valitsus ei hakka otsustama ravimise järjekorra üle

Kaja Kallas
Kaja Kallas Autor/allikas: Stenbocki maja Flickr

Kui arstide liit tegi kolmapäeval valitsusele ettepaneku määrata Covidi voodikohtade arvu ülempiir, mille täitumisel hakatakse haiglasse võtmisel rakendama triaaži, siis peaminister Kaja Kallase sõnul ei soovi valitsus meditsiinilistesse küsimustesse sekkuda.

Kallas märkis, et triaaži tegemine peab olema puhtalt arstide ja haiglate otsus ning see ei saa olla poliitiline teema.

"Poliitiliselt ei ole õige minna neid otsuseid tegema, vaid haiglates kohapeal otsustatakse, kellele esmajärjekorras abi osutatakse," ütles Kallas. Seega pole tema sõnul valitsuse tasandil mõistlik panna paika ka Covidi-haigete ülempiiri, kuna sellest poleks sisulise olukorra lahendamiseks mingit kasu. 

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik lisas, et kõik peaksid pingutama selle nimel, et haiglates saaksid ravi nii Covidi-haiged kui ka kõik teised tervisehädadega inimesed, ja parim võimalus selleks on minna vaktsineerima. 

"Ma mõistan meedikuid, kelle lootus on, et pandeemia väljub kriitilisest faasist ja saaksime olla sarnased Põhjamaadega, kus Covid pole haiglaid üle koormanud," ütles Kiik.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: