Euroopa ülikoolid tahavad, et Suurbritannia liituks EL-i teadusprogrammiga

Teadusasutus Saksamaal
Teadusasutus Saksamaal Autor/allikas: SCANPIX/Caro / Oberhaeuser/

Lobirühmad, mis esindavad rohkem kui tuhandet Euroopa ülikooli, kutsusid üles Euroopa Komisjoni viima lõpule Suurbritannia assotsiatsiooni EL-i teadusprogrammiga.

Brexiti koostööleping võimaldab Suurbritannial ühineda programmiga Horizon Europe. See on seitsmeaastane EL-i teadusuuringute rahastamisskeem. Siiski ei saa Suurbritannia programmis osaleda enne, kui mõlemad pooled allkirjastavad assotsiatsioonilepingu

Suurbritannia ministrid süüdistavad komisjoni nüüd venitamises, mis on seotud laiema Brexiti poliitilise tüliga. 

Euroopa ülikoolide lobirühmad saatsid nüüd kirja Euroopa Komisjoni presidendile Ursula von der Leyenile. 

"Suurbritannia kaasamise ajakava puudumine põhjustab üha suuremat muret. See võib ohustada meie tulevasi koostööplaane. Euroopa strateegiline autonoomia nõuab tihedat koostööd EL-i lähima partneriga teadusuuringute ja innovatsiooni vallas," seisab kirjas. 

Euroopa Komisjon, Suurbritannia ja Prantsusmaa otsivad lahendust Brexiti-järgsete kalapüügilubade suhtes. Hiljuti tegi Pariis ettepaneku, et EL-i koostöö Suurbritanniaga muudes valdkonnas tuleks ajutiselt peatada, kuni kalapüügivaidlus saab lahendatud, vahendas Politico

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: