ERR Helsingis: Soome on peagi täitmas vaktsineerimise eesmärki

Soome on iga hetk jõudmas valitsuse seatud eesmärgini vaktsineerida koroonaviiruse vastu vähemalt 80 protsenti üle 11-aastastest elanikest. Seda on näha ka haiglaravil ja intensiivravil olevate patsientide arvust.

Reede seisuga oli 70 protsenti kõigist Soome elanikest lõpetatud vaktsineerimiskuuriga, üle 11-aastastest 79,5 protsenti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Siiski teeb asjatundjatele muret vaktsineerituse taseme piirkondlik kõikumine. Vaktsineerituse tasemelt Eestiga võrreldavaid paiku on Soomes eelkõige lääneranniku valdade hulgas.

"Kui vaktsiiniga hõlmatus jaguneb epideemia ajal ebaühtlaselt, sünnivad rahvastiku või riigi sisse madalama hõlmatusega taskud. Neist saab viirusele mõnus tormivari, kus see saab eksisteerimist jätkata ning võimaluse korral
kohe jälle levima hakata," selgitas Soome sotsiaal- ja tervishoiuministeeriumi strateegiajuht Liisa-Maria Voipio-Pulkki.

Kogu riigis on veel vaktsineerimata kokku poolteist miljonit inimest. Ametliku eesmärgi saavutamine ei lõpeta seega koroonaepideemiat. Viimase kahe nädala nakatumismäärad on pigem koolivaheaegade tõttu pisut kasvanud.

"Olukord ei muutu homme ega järgmise päeva või nädalatega. Seetõttu püüame vaktsineerituse taset 80 protsendist veelgi kasvatada, võimalikult suureks," ütles Soome terviseameti ülemarst Otto Helve.

Üks võimalus on hakata USA eeskujul vaktsineerima alla 12-aastasi lapsi, keda on Soomes 666 000.

Seda küsimust arutab praegu Soome immuniseerimiskomisjon, mis peaks oma seisukoha valmis saama kuu aja pärast.

Ulatuslik vaktsineeritus siiski töötab juba praegu - viie ja poole miljoni elanikuga Soome haiglates on kaks ja pool korda vähem koroonapatsiente kui Eestis.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: