Sierra Leones hukkus kütuseveoki plahvatuses üle 90 inimese

Sierra Leone pealinnas Freetownis hukkus reedel kütuseveoki ja teise veoki kokkupõrke tagajärjel tekkinud plahvatuses üle 90 inimese.

BBC andmetel hukkus vähemalt 99 inimest. Riigi asepresident Mohamed Juldeh Jalloh kinnitas laupäeval 92 inimese hukkumist.

Freetowni linnapea Yvonne Aki-Sawyerr kirjutas Twitteris bensiiniveoki ja veoauto kokkupõrkest ning avaldas kaastunnet hukkunute omastele. 

Ametlikud andmed hukkunute kohta küll puudusid, kuid Aki-Sawyerr ei välistanud, et tegemist võib olla ka enam kui 100 hukkunuga. 

Sierra Leone asepresidendi sõnul viidi haiglaravile 88 tõsiste põletushaavadega inimest. Jalloh koos mitme teise ametnikuga jõudis sündmuspaigale laupäeval. 

"Eile õhtul tõime kiirabiautodega õnnetuspaigalt ära 80 surnukeha," ütles Punase Risti päästetöötaja AFP-le, lisades, et päästetööd jätkusid laupäeva hommikul.

Haiglaõde, kes ohvreid vastu võttis, kinnitas AFP-le hukkunute hinnangulist arvu, lisades, et haiglasse on toodud ka hulk tõsiste vigastustega naisi, mehi ja lapsi.

Tunnistajate sõnul süttis liiklusõnnetuse järel tanklas sõiduk. Leegid levisid, tabades paljusid inimesi ümberkaudsetes autodes ja teedel.

Suurem osa ohvritest olid tänavamüüjad ja mootorratturid, kellest paljud jäid leekidesse, püüdes kütust koguda, ütles sündmuspaigale saabunud vabatahtlik Jusu Jacka Yorma.

Laupäeva hommikul oli sündmuspaigale saabunud sadu inimesi, kes julgeolekujõudude valvsa pilgu all otsisid oma kadunud omakseid.

Videosalvestustel on näha põlenud tankurit ja veoautot, mille lähedal on põlenud autovrakid, mõned neist alles suitsevad.

"Olen äärmiselt kurb traagilise tulekahju ja kohutava inimelude kaotuse pärast," kirjutas Twitteris president Julius Maada Bio.

"Minu sügav kaastunne peredele, kes kaotasid oma armastatud ja õnnetuses vigastatutele. Mu valitsus teeb kõik, et neid peresid toetada." 

Freetowni linnapea  Yvonne Aki-Sawyerr ütles, et oli plahvatusest kuuldes "äärmiselt kurb".

"Video ja fotomaterjal, mis sotsiaalmeedias ringlevad, on kohutavad," kirjutas ta Facebookis.

"Materiaalse kahju suurus pole teada."

Sierra Leones, mis on üks maailma vaesemaid riike, on ka varem tanklates õnnetusi juhtunud. 

Ka mujal Aafrikas on sarnastes intsidentides hukkunud hulgaliselt inimesi.

Aastal 2009 hukkus Keenia pealinnas Nairobis üle 100 inimese, kui bensiiniveok ümber läks ning kütust koguma tulnud inimesed plahvatuses põletada said.

Tansaanias 2019. aastal toimunud tanklaplahvatuses hukkus vähemalt 100 inimest ning aastal 2015 hukkus sarnases õnnetuses Lõuna-Sudaanis üle 200 inimese.

Selle aasta juulis hukkus Keenias 13 inimest, kui õnnetuses ümber läinud bensiiniveok plahvatas. Plahvatuse hetkel oli sündmuskohal rahvahulk ammutamas kütust varem ümber paiskunud veokist. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BBC, BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: