Nädal lõpeb vihma- ja lörtsisajuse ilmaga

Foto: Evelin Nummert

Lähipäevil on ilm heitlik ning sadada võib nii vihma kui ka lörtsi.

Meie saabuv öö tuleb kõrgrõhuharja mõjusfääris - hetkeks selgineb ja sadu lakkab. Kuna peale tungib külmem õhumass, langeb temperatuur mõnel pool alla 0 kraadi ja teedel võib kohati olla libeduseoht. Samal ajal läheneb Lõuna-Rootsist uus madalrõhkkond ning hommiku-poole saartest alates pilvisus tiheneb, hakkab vihma sadama ja sekka võib tulla lörtsi. Õhtuks jõuab madalrõhk-konna kese Eesti kohale.

Pühapäeva öö on vahelduva pilvisusega, aga kohati on sajuhooge ning vihma sekka võib tulla ka lörtsi. Tuul puhub valdavalt läänest 4 kuni 10, rannikul puhanguti 15 meetrit sekundis. Pärast keskööd pöördub tuul lõunakaarde ja nõrgeneb. Temperatuur langeb Ida-Eestis -1 kraadini, samas rannikul võib olla kuni 7 soojakraadi.

Hommikul tiheneb pilvisus Edela-Eestist alates ja tihedam sajuala levib sealt kirde poole. Lõunakaare tuul puhub 4 kuni 12, Liivi lahel iiliti kuni 16 meetrit sekundis. Temperatuur püsib 1 kuni 7 kraadi juures.

Päeval tiheneb pilvisus kõikjal. Vihmasadu levib üle Eesti ja sekka tuleb lörtsi. Tuul pöördub kagusse ja itta, aga vastu õhtut puhub lõunapoolsetes maakondades edela- ja lõunatuul, Põhja-Eestis valdavalt ida- ja kirdetuul 4 kuni 10, iiliti kuni 17 meetrit sekundis. Temperatuur tõuseb 3 kuni 9 kraadini.

Esmaspäeval katab Eesti põhjapoolset osa külmem põhjaserv ja sellepärast sajab Põhja-Eestis nii vihma kui ka lörtsi, aga Lõuna-Eesti jääb soojemasse ja vesisemasse lõunatiiba.

Teisipäeval läheneb merelt soojem õhumass, mille eel sajab Lääne-Eestis vihma, mandril lörtsi. Ka kolmapäeval on olukord üsna talvine, kuigi õhtuks sajuvõimalus väheneb.

Järk-jargult läheb nädala teiseks pooleks soojemaks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: