Energiahindade tõus võib kergitada rongipiletite hinda

Balti jaam
Balti jaam Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Elroni juhatuse esimees Lauri Betlem rääkis ERR-ile, et elektri-, aga ka diislihinnatõus paneb neid keerulisse olukorda, sest kulud suurenevad märkimisväärselt. Seetõttu ei saa välistada rongipiletite kallinemist.

"Suures plaanis on keeruline ette näha, mida elektrihinnad teevad," tõi Betlem välja, miks on keeruline prognoosida järgmise aasta energiakulu ning seda praegu eelarve aruteludes arvestada.

Elroni rongid sõidavad nii elektri kui ka diisli toel, kuid mõlema hinnad on viimase poole aasta jooksul teinud läbi suure tõusu. Samas puudub selgus, kas hinnatõus jätkub samas tempos või stabiliseerub praegusel tasemel.

Betlem möönis, et selle aastaga võrreldes suureneb vajadus elektrihinna tõusu katteks suurusjärgus pool miljonit eurot. Kuidas aga leida lisakulude katteks raha, selgub läbirääkimistel majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga. Selles küsimuses arutelud käivad.

"Täna pigem tundub paratamatu, et kulud suurenevad," sõnas Betlem, kes seetõttu ei välistanud võimalust, et ka rongipiletid seetõttu kallinevad.

Samas rõhutas ta, et piletihinna kehtestab minister käskkirjaga ning Elron ise piletihindu muuta ei saa.

Betlem rääkis, et ministeeriumi eelduse kohaselt peaks ka Elron ise leidma oma tegevuses kokkuhoiukohti, kuid tema seda jätkusuutlikuks lahenduseks ei pea.

Seda just seetõttu, et kulusid saab kärpida ainult ajutiselt, sest kärpekohti näeb ta ainult mõne plaanilise tegevuse või investeeringu edasilükkamises.

Betlem ei soovinud enne läbirääkimiste lõppu täpsustada, mida nendepoolne kulude kokkuhoid kaasa võiks tuua, kuid avaldas lootust, et novembri jooksul jõutakse eelarvekõnelustega lõpule ning tekib selgus, milliseid lahendusi lisarahastuse leidmiseks kasutada saab.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: