Riigikohus lahendas kaebuse, vallad-linnad saavad volikogud kokku kutsuda

Riigikohtu hoone Tartus.
Riigikohtu hoone Tartus. Autor/allikas: Riigikohus

Riigikohtus esmaspäeval lahendi leidnud kaebus tähendab, et vallad ja linnad võivad asuda uusi volikogu koosseise registreerima.

Üle-eestiliselt valimistulemusi kinni hoidnud kaebus sai esmaspäeva pärastlõunal riigikohtu lahendi ja see tähendab, et vallad ja linnad võivad asuda oma uusi volikogusid registreerima, ütles ERR-ile riigi valimisteenistuse kommunikatsioonijuht Kristi Sobak.

Ootama peavad vaid Narva linn ja Lüganuse vald, mille valimistulemusi vaidlustavad ja tähtaegselt riigikohtule esitatud kaebused veel lahendit ootavad, lisas Sobak.

Tallinn teatas, et linna valimiskomisjon kutsus kokku uue volikogu koosseisu 18. novembriks.  Linnavolikogu uue koosseisu liikmete volitused algavad neljapäevast, 11. novembrist.

Kuni linnavolikogu esimehe valimiseni juhatab uue koosseisu esimest istungit linna valimiskomisjoni esimees, Tallinna linnasekretär Priit Lello. Esimesel istungil valitakse linnavolikogu esimees ja aseesimehed ning kuulatakse ära praeguse linnavalitsuse lahkumispalve. Järgmisel istungil valitakse linnapea, kellele antakse volitus uue linnavalitsuse moodustamiseks. Vastavalt seadusele töötab senine linnavalitsus kuni uue linnavalitsuse ametisse nimetamiseni.

Toimetaja: Maits Ots, Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: