Otse reedel kell 9: konverents "30 aastat lõimumist"

{{1636548120000 | amCalendar}}
Gümnasistid mängivad Tartu ülikoolis välja töötatud hariduslikku mängu, mis toetab sisserändajate lõimumist Eesti ühiskonda.
Gümnasistid mängivad Tartu ülikoolis välja töötatud hariduslikku mängu, mis toetab sisserändajate lõimumist Eesti ühiskonda. Autor/allikas: Ivar Männamaa

Integratsiooni Sihtasutus korraldab 11. ja 12. novembril Tallinnas rahvusvahelise lõimumiskonverentsi "30 aastat lõimumist: kordaminekud, kasutamata võimalused ja väljakutsed". Ettekandeid ja arutelusid saab otsepildis jälgida ERR-i portaalis reedel algusega kell 9.30.

Konverents toob kokku rahvusvaheliselt tunnustatud eksperte Soomest, Lätis, Leedust, Suurbritanniast, Saksamaalt, Austriast, Šveitsist ja Eestist.

Kahe päeva jooksul on konverentsi kavas ettekanded ja arutelupaneelid, kus valdkonna eksperdid, teadlased, poliitikakujundajad ja kodanikuühiskonna organisatsioonide esindajad analüüsivad taasiseseisvunud Eesti ja teiste riikide viimase 30 aasta lõimumisprotsesse, võtavad kokku senised saavutused ja tagasilöögid ning arutlevad selle üle, mida tuleb veel teha sidusama ühiskonna loomiseks.

Kokku võtab konverentsil sõna 15 esinejat. Külalisesinejate seas on näiteks:

- Leedsi ülikooli sotsioloogia- ja sotsiaalteooria professor ning Pariisi Sciences Po ülikooli Kesk- ja Ida-Euroopa uuringute kaasteadur Adrian Favell, kes arutleb konverentsil Lääne maailma integratsiooni uurimise kallutatuse üle ning pakub lahendusi selle vältimiseks;

- inimgeograafia professor Birgit Glorius, kes tegeleb Saksamaal Chemnitzi Tehnoloogiaülikoolis Euroopa migratsiooniuuringutega ning kes analüüsib konverentsil Saksamaa taasühinemist;

- Leedu sotsiaalteaduste keskuse ja MTÜ Mitmekülgsuse Arendamise Rühm (Diversity Development Group) teadur Giedre Blažyte, Läti Ülikooli sotsiaalteaduste doktor Inese Šupule ja Helsingi täitevameti linnauuringute ja statistika üksuse esindaja ja politoloog Pasi Saukkonen räägivad konverentsil naaberriikide kogemusest lõimumise valdkonnas viimase 30 aasta jooksul;

Eesti lõimumisvaldkonna uurijad Marju Lauristin, Raivo Vetik, Kats Kivistik ja Triin Vihalemm analüüsivad integratsiooni monitooringu 20-aastast ajalugu ja arutlevad Eesti ühiskonna viimaste aastakümnete muutuste üle.

Konverentsi kõigi esinejate ja kavaga saab tutvuda konverentsi kodulehel integrationconference.ee.

Konverents toimub kaheksandat korda. Konverentsi korraldab Integratsiooni Sihtasutus koostöös Kultuuriministeeriumiga.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: