Isadepäev tuleb sajuta ja nõrga tuulega

Foto: Ken Mürk/ERR

Pühapäeval püsib Eestis kõrgrõhuala mõju, seega vähemalt ilma poolest tuleb rahulik isadepäev. Vaid öösel Barentsi merelt Venemaale liikuva madalrõhkkonna üksikud sajupilved võivad kanduda Ida-Eestisse ning seal veidi maad kasta. Tuul püsib nõrk ja õhusoe tõuseb 6 kraadini.

Öö vastu pühapäeva on pilves selgimistega, aga kohati võib veidi sadada. Paiguti tekib ka udu. Tuul puhub muutliku suunaga 1 kuni 7 meetrit sekundis. Temperatuur jääb -2 kuni +2, rannikul kuni +5 kraadi juurde.

Hommik tuleb pilves selgimistega ja kuiv ning paiguti püsib udune. Puhub põhjakaare tuul 2 kuni 8 meetrit sekundis. Temperatuuris ööga võrreldes olulisi muutusi pole, jääb -1 kuni +2 kraadi vahele, rannikul on kuni 5 plusskraadi.

Päeval jätkub pilves selgimistega olulise sajuta ilm. Põhjakaare tuul puhub 2 kuni 8 meetrit sekundis. Temperatuur tõuseb 3 kuni 6 kraadini, aga õhtul langeb mandril miinuspoolele.

Ja kuigi temperatuur jätkab lähemal paaril päeval veel langemist, kandub juba teisipäeval ja kolmapäeval meile läänekaarest natuke soojemat õhku. Soojema õhuga kaasneb aga suurem vihmavõimalus ja tuul tõuseb ka tuntavamaks. Nädala lõpu poole saame vihma sekka jälle lörtsi ka.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: