Teisipäeval võib sadada lörtsi

Foto: Evelin Nummert

Alanud nädal toob nii tihedat sadu kui tugevat tuult, vahepeale mahuvad ka külmad ja libedad ööd ning hommikud.

Ööl vastu teisipäeva läheb Eestis pilve, vaid enne keskööd on Kagu-Eestis selgem. Saartel ja rannikualadel sajab kohati vähest vihma, sisealadel ka lörtsi. Mõnel pool tekib udu. Puhub edela- ja lõunatuul 5 kuni 11, rannikul puhanguti kuni 15 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on Ida-Eestis -1 kuni -4, Lääne-Eestis 0 kuni +5 kraadi. Eelkõige mandril on libedaid teid.

Hommikul sajab peamiselt Lääne-Eestis kohati vihma, mõnel pool püsib udu. Edela- ja lõunatuul ulatub 4 kuni 10, rannikul puhanguti 14 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on -1 kraadist Kagu-Eestis +6 kraadini saarte rannikul. Libeduseoht taandub kagu poole.

Päev on pilves. Mitmel pool sajab vähest vihma, võimalik on ka lörts. Puhub edela-ja lõunatuul 4 kuni 10, rannikul puhanguti kuni 14 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 1 kuni 7 kraadi.

Kolmapäev on pilves ja mitmel pool nõrga sajuga, öö on üsna udune, õhtul läheneb merelt tihedam sadu. Öine õhutemperatuur on 1 kuni 6, päevane 3 kuni 7 kraadi.

Neljapäeval levib tihe sajuala läänest itta. Puhanguline tuul pöördub läände ning toob taas külma, mistõttu päeval tuleb vihmaga koos hooti ka lörtsi. Õhutemperatuur on ööpäevaringselt 3 ja 7 kraadi vahel, õhtu poole langeb kiiresti.

Reede öö on kuivem ning sisemaal miinustes, päeval jõuab merelt niiskemat ja soojemat õhku. Sajuseks ja tuuliseks läheb alates saartest õhtul. 

Laupäev tuleb vihma- ja lörtsihoogudega ning võimalik, et tugeva loodetuulega. Õhk läheb jälle külmemaks.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: