Saksamaa kehtestab tervishoiutöötajatele kohustusliku vaktsineerimise

Mitmetes Saksamaa piirkondades kehtib
Mitmetes Saksamaa piirkondades kehtib "2G" reegel, mille alusel lubatakse näiteks söögikohtadesse vaid vaktsineeritud ja viirusest tervenenud inimesed. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Saksamaa hakkab nõudma tervishoiu- ja hooldustöötajate vaktsineerimist, teatas neljapäeva õhtul kantsler Angela Merkel, kes jõudis selles osas liidumaade juhtidega kokkuleppele.

"Me peame kaitsma kõige haavatavamaid rühmi," teatasid liidumaade juhid avalduses ja lisasid, et kõik selliste institutsioonide nagu haiglate või vanade- ja hooldekodude töötajad ning kodusid külastavad hooldajad peavad olema vaktsineeritud.

Lisaks hakkab Saksamaa nõudma koroonapassi ühistranspordis ja töökohal. 

Passi on edaspidi vaja ka massiüritustel ning kultuuri- ja spordirajatistes piirkondades, kus haiglas on viimase seitsme päeva jooksul olnud üle kolme koroonahaige 100 000 elaniku kohta. Alla kolme on praegusel hetkel ainult Hamburgis, Alam-Saksis, Schleswig-Holsteinis ja Saarimaal.

Saksamaa kehtestab nakkuste arvu kiire tõusu pidurdamiseks ühtlasi uued karmid piirangud vaktsineerimata inimestele.

"Niinimetatud "2G" reegel, mille alusel lubatakse sisse vaid vaktsineeritud ja viirusest tervenenud inimesed, hakkab kehtima piirkondades, kus haiglaravil viibib rohkem kui kolm koroonapatsienti 100 000 elaniku kohta," seletas Merkel.

"Reegel kehtib ka suursündmustel ning kultuuri- ja spordiasutustes. Peame kiiresti peatama nakkuste hüppelise kasvu ning intensiivravi voodikohtade hõivatuse," lisas kantsler.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: