Sibul pöördus riigikogu kaugistungite pärast riigikohtusse

Priit Sibul.
Priit Sibul. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Kuna mullu lepiti riigikogu kodu- ja töökorra seaduse muudatusi tehes kokku, et kaugistungite rakendamiseks peavad olema kaalukad põhjused, esitas riigikogu Isamaa fraktsiooni liige Priit Sibul kaugistungite otsuse hinnangu saamiseks riigikohtule.

Möödunud nädalal otsustas riigikogu täiskogu, et edaspidi korraldatakse tööd kaugistungite vormis, kuigi konsensust juhatuses selles küsimuses ei saavutatud.

"Teatavasti ei kajastanud riigikogu täiskogu otsuse aluseks olnud Reformierakonna kiri ühtegi kaalukad põhjust, rääkides vaid ühiskonna kõrgest nakatumisest, riigikogu liikmete kõrgest vaktsineeritusest ning valitsuse soovitustest teha kaugtööd olles nii ühiskonnale eeskujuks," märkis Sibul.

Kaalukateks põhjusteks ei saa tema hinnangul pidada valitsuse soovitust töötada distantsilt ja teistele eeskujuks olemist. "Nimetatud põhjused ei ole objektiivsed takistused, vaid riigikogu enamus soovib töövormi valikuga pelgalt saata ühiskonnale mingit poliitilist signaali. Epidemioloogilise olukorraga seotult saab objektiivseks takistuseks pidada olukorda, kus nakkushaiguse tõttu on karantiinis suur osa riigikogu liikmeid, kes ei saa seetõttu füüsiliselt istungil osaleda. Praegusel juhul sellist olukorda ei ole," seisab kaebuses.

Seejuures on Sibula hinnangul olulise tähtsusega fakt, et suurem osa riigikogu liikmetest on vaktsineeritud.

"Riigikogus kui kõrgemas riigiorganis, mis täidab olulist demokraatliku funktsiooni, ei ole töökorralduse muutmine koroonaviiruse levikuga seonduvalt põhjendatud," ütles Sibul ja lisas, et kriisiaegne riigijuhtimine ja kriisi haldamine on valitsuse poolt alla igasugust arvestust. "Kellelgi tekib idee ja tunne, et tuleb midagi teha ja piirata ning õige pea seda tehaksegi. See on absurdne – kriisi ja riiki nõnda ei juhita."

"Valitsuse soovitustest, korraldustest ja rangetest ettepanekutest, mida piirangutena kehtestatakse ei ole aga kahjuks juba ammu võimalik normaalsel inimesel aru saada, mis on lubatud, mis keelatud ja kuidas on mõistlik käituda," märkis Sibul.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: