Saksamaa järgmine võimuliit toetab kanepi legaliseerimist

Kanep
Kanep Autor/allikas: Pixabay

Saksamaa tulevane võimuliit andis märku, et kaalub tõsiselt kanepi legaliseerimist. Järgmine võimuliit tahab rohkem reguleerida kanepi tarvitamist, kus täiskasvanud saaksid kanepit osta spetsiaalse tegevusloaga poodidest.

Saksamaal peavad koalitsiooniläbirääkimisi sotsiaaldemokraadid (SPD), rohelised ja vabad demokraadid (FDP). Parteide tunnusvärvide tõttu nimetatakse järgmist võimuliitu ka valgusfoori koalitsiooniks. 

Erakondade esindajad ütlesid neljapäeval, et töötavad ettepanekute kallal, mis lubaks kanepi kontrollitud müüki meelelahutuslikel eesmärkidel täiskasvanutele. Müük toimuks spetsiaalsetes poodides. 

Eesmärk oleks kontrollida rohkem kanepi kvaliteeti ja tagada alaealiste parem kaitsmine. Seaduse sotsiaalset mõju tuleb eelnevalt ja hiljem ka kontrollida. 

Rohelised ja ärisõbralik FDP on juba aastaid kutsunud üles kanepi kontrollitud kujul legaliseerimisele. 

Luksemburgi valitsus teatas oktoobris, et täiskasvanud võivad oma kodus või aias kasvatada kuni nelja kanepitaime. Valitsus tahab vähendada riigis illegaalset kanepitarvitamist. Meelelahutuslikul eesmärgil on kanepi tarbimine lubatud ka Hollandis. 

USA-s on kanepi tarvitamine mittemeditsiinilistel eesmärkidel lubatud 18 osariigis

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: