Sri Lanka loobub eesmärgist saada täielikuks mahepõllundusriigiks

Teekorjajad Sri Lankas.
Teekorjajad Sri Lankas. Autor/allikas: SCANPIX/AFP PHOTO/Ishara S. Kodikara

Sri Lanka loobub eesmärgist saada maailma esimeseks täielikuks mahepõllumajandusriigiks. Võimud teatasid pühapäeval, et pestitsiidide ja muude põllumajanduslike sisendainete impordi keeld tühistatakse.

Saareriiki on tabanud ränk majanduskriis ning välisvaluutapuuduse tõttu on tekkinud toiduainete, toornafta ja muude esmatarbekaupade nappus.

Võimud leevendasid juba oktoobris väetiseimpordi piiranguid teekasvatuses, mis on riigi peamine eksporditulu.

Et ennetada põllumeeste kavandatud proteste pealinnas, teatas põllumajandusministeerium, et tühistab keelu põllumajanduskeemiale, sealhulgas umbrohu- ja putukatõrjevahenditele.

"Me lubame nüüd riiki hädavajalikud keemilised sisendained," ütles ministeeriumi esindaja Udith Jayasinghe telekanalile News First.

"Tegime selle otsuse vajadusest tagada toiduga kindlustatus," selgitas ta.

Mais kehtestatud impordikeelu järel jäid paljud põllumaad sööti. Toiduprobleem muutus eriti teravaks eelmisel nädalal, kui riisi, aedviljade ja teiste turukaupade hind tõusis üle kogu Sri Lanka kaks korda.

Poodides on kehtestatud riisinorm viis kilo ostja kohta.

Põllumajandusorganisatsioonidel oli kavas marssida reedel Colombos parlamendihoone ette ja nõuda hädavajalike põllumajanduskemikaalide impordikeelu tühistamist.

President Gotabaya Rajapaksa põhjendas impordikeeldu sooviga muuta Sri Lankas põllumajandus täielikult mahedaks, kuid suuresti oli selle taga soov välisvaluutat kokku hoida.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: