Bulgaarias hukkus autobussi süttimisel 46 inimest

{{1637648280000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / REUTERS

Bulgaarias hukkus bussipõlengus 46 inimest ja seitse toimetati haiglasse.

Bulgaaria avalik-õiguslik raadio teatas viitega politseile, et Struma kiirteel sõitnud Põhja-Makedoonia numbrimärgiga rahvusvaheline liinibuss süttis riigi lääneosas Bosneki küla lähedal põlema. 

Rahvusvaheline liinibuss oli teel Türgist Põhja-Makedooniasse Skopjesse ning salongis viibis kokku 52 inimest: kaks makedoonlasest juhti ja 50 reisijat, kes olid Albaania kodanikud. 

Bulgaaria politseiülem Stanimir Stanev ütles Bulgaaria telekanalile bTV, et bussi reisijaist 12 olid alaealised ning teisi sõidukeid õnnetuses ei osalenud. 

Siseministeeriumi kõrge ametniku Nikolai Nikolovi sõnul said seitse ellujäänut tõsiseid põletushaavu ja nad on toimetatud pealinna Sofiasse. 

Katastroofi põhjuseid selgitatakse.

Sündmuskohal on käinud juba mitmeid Bulgaaria ministreid ning kohaliku meedia teatel on sinna teel ka Põhja-Makedoonia ja Albaania peaministrid. 

Bulgaaria siseminister Bojko Rashkov ütles ajakirjanikele, et ei ole kunagi midagi sellist näinud: "Keegi ei saa kindlalt öelda, kui palju ohvreid on ja kes nad olid. Surnukehad on rängalt põlenud ning need tuleb tuvastada ükshaaval."

Põhja-Makedoonia kuulutas välja kolmepäevase leinaaja. Uurimisel teevad mõlema riigi prokuratuur koostööd.

"Samm-sammult edeneb olukorra rekonstrueerimine, sest meil on võimalus rääkida reisijatega haiglas. Kahjuks vaid kaks neist saavad rääkida, sest teised on kas šokis või intensiivravi osakonnas. Nende elu ei ole ohus," ütles Bulgaaria peaprokuröri asetäitja Borislav Sarafov.

Bulgaarias on aset leidnud mitmeid inimohvritega bussiõnnetus. 2018. aastal hukkus märja teega juhitavuse kaotanud bussis 17 Bulgaaria turisti. 

Ametlikel andmetel hukkus 2019. aastal liiklusõnnetustes umbes 630 ja mullu üle 460 inimese. Bulgaarias on alla seitsme miljoni elaniku.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: