Tallinna koolides taastub järgmisel nädalal kontaktõpe

{{1637678340000 | amCalendar}}
Foto: Pixabay

Kohtumisel Tallinna koolijuhtidega otsustati, et järgmisest nädalast taastub Tallinna munitsipaalkoolides kontaktõpe, ütles ERR-ile Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

"Nüüd on koolidele antud ühine signaal, et taastub kontaktõpe alates järgmisest nädalast. Koolidel on jätkuvalt õigus lähtuvalt olukorrast rakendada ennetusmeetmeid, kas see on klassipõhine distantsõpe või rotatsioon või spordipäevad. See õigus koolidele jääb," lausus Kõlvart.  

Kõlvarti sõnul on juriidiliselt nagunii kooli otsustada, millist õppevormi kasutada, kuid koos koolijuhtidega otsustati, et linnavalitsus peab samuti vastutust jagama.

"Tegelikult meil ikkagi sünnivad otsused, mida toetavad nii koolid kui linnavalitsus," ütles Kõlvart.

Tallinna munitsipaalkoolid läksid linnavalitsuse soovitusel osalisele distantsõppele peale koolivaheaja lõppu ehk kolm nädalat tagasi. Esimesed kaks nädalat olid distantsõppel 4. kuni 8. klassi õpilased, eelmisest nädalast said koolid ise otsustada, millised klassid distantsõppel on.

Kõlvart märkis, et distantsõpe on aidanud haigusjuhtude ja kollete arvu vähendada. Novembri alguses oli Tallinna munitsipaalkoolides 61 koolikollet ja 1200 haigusjuhtu. Käesoleva nädala seisuga on Tallinna koolides 594 haigusjuhtu ja 42 kollet, ütles Kõlvart.

Kui varem levis koroona peamiselt kümne- kuni 14-aastaste seas, siis nüüd algklassi laste hulgas.

Lasnamäe Pae gümnaasiumi viiendate kuni seitsmendate klasside lapsed pole sel veerandil sisuliselt kooli saanud. Eelmisel nädalal said nad kooli, aga kuna koroona levis just nendes klassides, on nad sel nädalal taas kodus. Vanemad pole koolijuhi Izabella Riitsaare sõnul protestinud, ka koolijuht osalist distantsõpet ei tauni.

"Mina leian, et see oli õigustatud otsus, sest see aitas meil vältida suurte kollete teket. See situatsioon, kus me praegu oleme, ma võin rahulikult öelda, et mul on julgus kutsuda lapsed kooli. /.../ Meie kooli näite põhjal ma võin öelda, et selle võiks lõpetada, lapsed võiksid naasta kooli," rääkis Riitsaar "Aktuaalsele kaamerale".

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev soovitab koolidel, kes leiavad, et osaline distantsõpe klasside kaupa on vajalik, kooskõlastada selle terviseametiga. "Loomulikult soovitame selle küsimusega pöörduda terviseameti poole, aga kahjuks siiamaani kogemus näitab, et väga konkreetset vastust terviseametilt ei tule," ütles ta.

Tallinna Inglise kolledž on lapsi distantsõppele saates lähtunud reaalsest olukorrast. Nii on praegu koduõppel viiendad klassid, kus on haiguspuhang. Varem on koduõppel olnud kolmandad, neljandad ning seitsmendad ja kaheksandad klassid.

"Mõtet on hoida need klassid distantsil ja lõhkuda need ahelad ära, kus ta reaalselt on olemas, mitte n-ö tehislikult, et võtame need, mis on ette kirjutatud. Ma arvan, et me saime päris hästi hakkama," ütles kolledži direktor Toomas Kruusimägi.

Kui pärast vaheaega oli toonase nakatumise foonil distantsõpe põhjendatud, siis seda kahe nädala võrra pikendades pingutas pealinn Kruusimäe sõnul üle. Koolijuhid oleksid suutnud tema sõnul ise asjakohaselt reageerides nakkusahelad katkestada.

Teisipäeval "Aktuaalses kaameras" töövarjuna käinud Tallinna 32. keskkooli abiturient Merit on teist nädalat distantsõppel. "Mulle meeldib muidu kodus rohkem õppida, aga koolis on haridust parem omandada ja sõpru saab ka näha siis," ütles ta.

Kõige keerulisem on neiu sõnul kodus leida motivatsiooni õppimiseks.

Toimetaja: Marko Tooming, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: