Helsingi laiendas maski kandmise soovitust

Koroonaviirus Soomes
Koroonaviirus Soomes Autor/allikas: ERR

Soome pealinna Helsingi koroonaviiruse koordinatsioonirühm teatas teisipäeval, et laiendas maski kandmise soovitust avalikes kohtades.

Uued soovitused jõustusid teisipäeva hilisõhtul ja kehtivad kuni 16. jaanuarini. 

Rühm soovitab inimestel kanda maske nii siseruumides kui ka sõidukites, kus viibivad teised inimesed. Maskide kandmise soovitus kehtib ka kõikides õppeasutustes alates 6. klassist. 

Rühm soovitas kohalikel ühistransporditeenuste pakkujatel taastada soovitused maskide kandmise kohta. Samuti soovitas rühm tööandjatel taastada kaugtöö. 

Koordineerimisrühm kutsus valitsust üles karmistama baaride ja restoranide piiranguid. Helsingi suurlinnapiirkonna baarid peaksid inimestelt alati nõudma koroonapassi esitamist, vahendas Yle

"Koroonapassi kasutamine peab laialdaselt levima, sellest peab saama pikaajaline praktika," ütles Helsingi linnapea Juhana Vartiainen.

Teisipäeval teatas ka Lõuna-Soome koordinatsioonirühm, et taastas soovituse teha kaugtööd. Samuti soovitas rühm kanda maske ka inimestel, kes on täielikult vaktsineeritud.

Viimase kahe nädalaga registreeriti Soomes umbes 13 000 nakkusjuhtu, mida on ligi 4000 võrra rohkem kui eelnenud kahenädalasel perioodil.

Kõige rohkem uusi nakatunuid on kahe nädala jooksul tuvastatud Helsingi ja Uusimaa tervishoiupiirkonnas.

Viimase kahe nädala haigestumus 100 000 elaniku kohta on kerkinud 235-le, eelnenud kahenädalasel perioodil oli see 166.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: