Saaremaa vallavanemaks valiti Madis Kallas

{{1637937960000 | amCalendar}}
Foto: Saaremaa vallavalitsus

Saaremaa vallavolikogu valis reedel istungil Saaremaa vallavanemaks Madis Kallase valimisliidust Terve Saaremaa.

Kallase poolt hääletas 30 volinikust 17. Samuti vallavanema kandidaadiks esitatud Koit Kelder erakonnast Eesti 200 sai 13 häält.

Lisaks nimetas volikogu vallavalitsuse liikmetena ametisse neli abivallavanemat – Koit Voojärve Reformierakonnast, Liis Juuliku valimisliidust Terve Saaremaa, Maire Kääridi Keskerakonnast ja Mikk Tuisu valimisliidust Terve Saaremaa.

Tulenevalt sellest, et Madis Kallas valiti vallavanemaks ning Mikk Tuisk ja Koit Voojärv kinnitati vallavalitsuse liikmeteks, peatas Saaremaa valla valimiskomisjoni nende volitused volikogu liikmena.

Vallavolikogu liikmeteks nimetati Marili Niits ja Heiki Hanso valimisliidust Terve Saaremaa ning Andrus Raun Reformierakonnast.

Volikogu kinnitas ka koalitsiooni häältega vallavalitsuse liikmete ja volikogu esimehe palgatõusu. Saaremaa vallavanema palk on 4400 eurot, abivallavanemate palk 3600 eurot ja volikogu esimehe palk 4000 eurot.

"Ma olen ise neli aastat kogenum, olen saanud kogemusi teistes süsteemides Tallinnas ja ma arvan, et see juba muudab üht-teist ja ma arvan, et ainult paremuse poole. Nii muusikakooli õpetajad, spordikooli õpetajad, nii ka meie sotsiaalsüsteemi töötajad kui ka teised valla teenistujad - kõik nad väärivad kõrgemat palka ja kõik nad väärivad paremaid tingimusi kui täna. See on üks minu peamisi prioriteete - hakata kohe sellega tegelema," rääkis Madis Kallas "Aktuaalsele kaamerale".

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Margus Muld, Merili Nael

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: