Kohtla-Järvel tappis joobes mees oma tuttava

Politsei Kohtla-Järvel.
Politsei Kohtla-Järvel. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Kohtla-Järvel Järveküla tee korteris ründas laupäeva hommikul joobes 39-aastane mees tuttavat 50-aastast meest, kes suri saadud vigastusse kohapeal.

Politsei pidas ründaja kinni. Juhtunu uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku tapmist käsitleva paragrahvi alusel. Kriminaalmenetlust juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

"Tegu on inimestega, kes on politseile oma probleemse käitumise ja alkoholi kuritarvitamise poolest varasemast tuttavad," ütles Ida prefektuuri operatiivjuht Andreas Kliimant. "Enamik tapmisi pannaksegi toime joobes peaga hetkeliste olmetülide ajendil, kui ühise alkoholitarvitamise käigus tekkinud konflikti lahendamiseks haaratakse esimene kätte juhtuv terariistana kasutatav ese."

"Alkoholi liigtarbimine võimendab tihti inimeste riskikäitumist, mille tulemusena ei suudeta enam ümbritsevat adekvaatselt hinnata," lisas Kliimant. "Mõtlematutel ja hetkeemotsiooni ajel toime pandud tegudel võivad olla traagilised tagajärjed, mis mõjutavad lisaks ohvrile sügavalt paljude lähedaste inimeste elu."

Tänavu on tapetud 16 ja mõrvatud viis inimest.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: