Eesti koroonaolukord paranes kollase tsooni näitajateni

Põhja-Eesti regionaalhaigla COVID-i osakond.
Põhja-Eesti regionaalhaigla COVID-i osakond. Autor/allikas: PERH

Eesti COVID-19 näitajad on nii palju paranenud, et riigi olukorda kirjeldava värviskaala kohaselt jõudis riik oranžist tsoonist kollasesse.

"Näitajate poolest jõudsime täna kõrgest riskitasemest (oranž) keskmisse riskitasemesse (kollane)," ütles terviseameti pressiesindaja Imre Kaas pühapäeval ERR-ile. "Tuleb siiski arvesse võtta, et nädalavahetus mõjutab esmaspäevast statistikat ning haiglaravi seisust ja nakatumiste arvust sõltuvalt võime esmaspäeval tagasi kõrgele riskitasemele kerkida. Niisiis oleme statistiliselt küll "kollasesse" jõudnud, kuid seda väga piiripealsena," lisas ta.

Kaas meenutas, et valitsus vaatab riskitaseme riiklikult üle kord nädalas oma kabinetinõupidamisel istungil. "Kui valitsus on riskitaseme info teadmiseks võtnud, viiakse muudatus sisse kõikides avalikes kanalites," märkis ta.

Eestis kehtestatud piirmäärade kohaselt peab keskmisel riskitasemel positiivsete testide osakaal viimase seitsme päeva jooksul jääma 250-600 vahele,. Pühapäeval oli see näitaja 595. Uute hospitaliseeritute arv peab keskmisel riskitasemel jääma 10 ja 30 vahele, pühapäeval oli keskmine näitaja 26,5.

"Kas keskmisele riskitasemele jõudes vaadatakse üle kehtivad piirangud, sõltub sellest, kas riskitaseme näitajad stabiliseeruvad. Hetkel levib uus murettekitav koroonaviiruse omikroni tüvi, mis võib samuti mõjutada riigi otsuseid piirangute osas," rõhutas Kaas.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: