Jaekaubanduse oktoobri müügitulu kasvas 10 protsenti

Üha enam e-äri kolib üksnes kulleriga teenindatavatesse laopoodidesse, kuhu klient ise sisse astuda ei saagi.
Üha enam e-äri kolib üksnes kulleriga teenindatavatesse laopoodidesse, kuhu klient ise sisse astuda ei saagi. Autor/allikas: Merilin Pärli/ERR

Eesti jaekaubandusettevõtete müügitulu oli oktoobris 784 miljonit eurot, võrreldes eelmise aasta sama perioodiga püsivhindades 10 protsenti enam.

Selle aasta esimese kümne kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 11 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Jaanika Tiigiste sõnul suurenes oktoobris müügitulu nii toidukaupade ja tööstuskaupade kauplustes kui ka mootorikütuse jaemüügiga tegelevates ettevõtetes. "Tööstuskaupade kaupluste müügitulu kasvas neist kolmest kõige rohkem ehk 16 protsenti. Müük suurenes kõigil tegevusaladel," lisas analüütik.

Tööstuskaupade kauplustest suurenes müügitulu kõige rohkem ehk 31 protsenti posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes. Keskmisest enam ehk 22 protsenti suurenes müügitulu veel apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes ning 21 protsenti majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes.

Nii toidukaupade kaupluste kui ka mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu kasvas eelmise aasta oktoobriga võrreldes viis protsenti.

Septembriga võrreldes vähenes jaekaubandusettevõtete müügitulu oktoobris kaks protsenti. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal oli vähenemine üks protsent.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: