USA senat blokeeris Nord Streami tõttu kaitsekulutuste seaduse

Chuck Schumer
Chuck Schumer Autor/allikas: SCANPIX/AFP/CHIP SOMODEVILLA

USA senat blokeeris esmaspäeval kaitsekulutuste seaduse vastuvõtmise, vabariiklased nõuavad Nord Stream 2 torujuhtme vastaseid sanktsioone.

Vastuolulisel gaasitorul on USA kongressis häälekad vastased, kes leiavad, et torujuhe oleks kahjulik Euroopa energiapoliitikale. Torujuhe võimaldab Kremlil mööda hiilida Ukraina transiiditaristust ja tarnida Venemaa gaasi otse Saksamaale.

USA loobus sel aastal sanktsioonidest, et parandada suhteid Saksamaaga. Rahulolematud vabariiklased nõuavad nüüd uusi sanktsioone.

Iga-aastase riigikaitseseaduse (NDAA) senati versiooni poolt hääletas 45 senaatorit. Vastu oli 51 senaatorit, vaja oli 60 poolthäält, vahendas Rferl.

Selle aasta seadus lubab Pentagonile kaitsekulutusteks umbes 770 miljardit dollarit. Mõned demokraadid olid kulutuste vastu, leides, et rohkem tuleb kulutada haridusele ja kliimamuutuste vastu võitlemisele. Vastu hääletas neli demokraadist senaatorit, nende seas olid ka Elizabeth Warren ja Bernie Sanders.

Enne hääletust lubas senati vabariiklaste liider Mitch McConnell olla seaduse vastu, kui sisse pole viidud vabariiklaste muudatusettepanekud. Muudatuste seas on ka Nord Stream 2 torujuhtme vastased sanktsioonid. 

Senati enamuse juht Chuck Schumer kritiseeris vabariiklaste vastuseisuse NDAA-le. Schumer süüdistas vabariiklasi USA armee vastu hääletamises. 

NDAA on saanud seaduseks 60 aastat järjest.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: