Läti otsustab reedel, kas nõuda reisijatelt negatiivset koroonatesti

{{1638278640000 | amCalendar}}

Läti valitsus otsustab reedel tervishoiuministeeriumi ettepanekut, kus nõutakse, et reisijad peavad Lätti sisenedes ette näitama negatiivse koroonatesti tulemuse.

Läti tervishoiuministeerium tegi ettepaneku, kus ühissõidukiga, nagu buss, rong, lennuk või laev Lätti sisenedes tuleb ette näidata koroonatesti negatiivne tulemus.

Negatiivse testi nõude eesmärk on püüda aeglustada uue koroonatüve jõudmist Läti territooriumile.

Transpordiminister Talis Linkaits ütles, et ministeerium pole reisijate testimise vastu. Küll aga oli Linkaits vastu ideele, et Covid-19 test tuleb teha välismaal. Selline nõue oleks Linkaitsi sõnul lisakoormus.

Pooled ministrid toetasid tervishoiuministeeriumi ettepanekut. Pooled ministrid transpordiministrit. Läti valitsus otsustab seetõttu negatiivse koroonatesti esitamise küsimust reedel. 

Riia lennujaamas on kõikidel reisijatel alates 2. detsembrist võimalus sooritada vabatahtlik Covid-19 test.

Lätis leidis viimase ööpäevaga kinnitust 931 uut koroonanakkuse juhtu ja suri 24 Covid-19 haiget, teatas teisipäeval haiguste ennetamise ja kontrolli keskus.

Viimase 14 päeva nakatumus 100 000 elaniku kohta langes 632 juhult 624,3-le.

Uutest juhtudest 50,7 protsendi puhul oli tegemist vaktsineerimata või mittetäielikult vaktsineeritud inimestega. 459 haigestunut olid läbinud vaktsineerimiskuuri. Surnutest oli vaktsineerimata 19.

Kogu pandeemia vältel on Lätis koroonadiagnoosi saanud 253 659 inimest.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: