Tööstustoodang kasvas oktoobris 2,8 protsenti

Tootmine Tallinna farmaatsiatehases
Tootmine Tallinna farmaatsiatehases Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted tänavu oktoobris 2,8 protsenti rohkem toodangut kui eelmise aasta samas kuus. Toodang suurenes energeetikas 11,8 protsenti ja töötlevas tööstuses 3,5 protsenti, mäetööstuses aga vähenes 39,7 protsenti.

Statistikaameti analüütik Helle Bunder tõi välja, et tingituna 2020. aasta oktoobrikuu kõrgemast võrdlusbaasist, ei olnud selle aasta oktoobris olulisematel tegevusaladel enam nii suured kasvunumbrid kui paaril eelneval kuul. "Vaatamata sellele suurenes tootmine rohkem kui pooltel töötleva tööstuse tegevusaladel," lisas ta.

Suurema osatähtsusega tööstusharudest kasvas puidu töötlemine (5,9 protsenti) ja toiduainete (4,3 protsenti),  elektriseadmete (9,7 protsenti) ning ehitusmaterjalide (11,6 protsenti) tootmine. Samale tasemele jäi metalltoodete toomine. Mahud vähenesid aga elektroonikaseadmete (16,6 protsenti) ja mööbli (2,5 protsenti) tootmises.

Töötleva tööstuse toodangust 67 protsenti müüdi välisturule, ekspordi osatähtsus oli suurim farmaatsia ning arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises. Korrigeerimata andmetel kasvas toodangu müük ekspordiks võrreldes mulluse oktoobriga 11,5 ja müük siseturule 21,9 protsenti.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel vähenesid mahud tööstuses kokku võrreldes septembriga 2,4 protsenti ning töötlevas tööstuses 1,3 protsenti.

Energeetika valdkonnas suurenes elektri tootmine koguseliselt (MWh) võrreldes eelmise aasta oktoobriga 24,9 protsenti ning soojuse tootmine 4,6 protsenti.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: