OTSE kell 12: valitsuse pressikonverentsil Kallas, Kiik, Pentus-Rosimannus, Jaani

Kaja Kallas
Kaja Kallas Autor/allikas: Stenbocki maja Flickr

Kell 12 algaval valitsuse pressikonverentsil osalevad kava kohaselt peaminister Kaja Kallas, tervise- ja tööminister Tanel Kiik, rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus, siseminister Kristian Jaani ja maaeluminister Urmas Kruuse. ERR.ee näitab pressikonverentsi otseülekandes.

Muude teemade hulgas otsustab valitsus kehtestada 1. jaanuarist 2022 põhikooli ja gümnaasiumi õpetaja töötasu alammääraks täistööajaga töötamisel 1412 eurot kuus. Kehtiv õpetaja töötasu alammäär on 1315 eurot kuus.

Arutusele tuleb ka eelnõu, millega tehakse kaitseväeteenistuskohustuslase tervisenõuetes muudatus, mis võimaldab teostamata immuniseerimise tõttu kaitseväekohustuslase aja-, asendus- või reservteenistusse asumist vajaduse korral ajutiselt edasi lükata.

Valitsus arutab ka sotsiaalministeeriumi põhimääruse muutmist, millega nähakse ette, et ministeeriumi koosseisus võib olla kuni viis asekantsleri ametikohta. Kehtiva põhimääruse järgi on ministeeriumi koosseisus neli asekantsleri ametikohta. Veel ühe asekantsleri koha lisandumine peaks eelnõu väitel võimaldama "paindlikumalt korraldada ministeeriumisisest juhtimist".

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: