Viie nädalaga on koolides tuvastatud üle 3000 positiivse kiirtesti

Viimasel nädalal tuvastati üldhariduskoolides 314 positiivset kiirtesti, kokku on viie nädala jooksul kiirtestimistes saadud 3066 positiivset testitulemust. Iga nädalaga on positiivsete testitulemuste arv kahanenud.
Haridusminister Liina Kersna sõnul on praegu nakatunuid kõige rohkem kümne- kuni 14-aastaste seas.
Tuleval nädalal jõuavad koolidesse Medesto Logistics OÜ tarnitavad antigeeni kiirtestid. Kersna sõnul saavad koolid kiirteste arvestusega, et testitakse vaktsineerimata ja mittepõdenud õpilasi ja töötajaid kaks korda nädalas. Kui kool soovib testida sagedamini, tuleb puuduolevad testid ise soetada.
Sel nädalal vastas kiirtestimise küsitlusele 447 kooli ehk 86,5 protsenti üldhariduskoolidest.
Kogutud andmed näitavad positiivsete testide arvu jätkuvat vähenemist. Selle nädala jooksul sai positiivse kiirtesti tulemuse 291 õpilast, nädal varem 392, enne seda 507, novembri teisel nädalal 584 ja novembri esimesel nädalal 922 õpilast.
Koolitöötajatest andis sel nädalal positiivse kiirtesti tulemuse 23 töötajat. Eelmisel nädalal oli neid 65, kolmandal testimisnädalal 69, teisel nädalal 90 ja esimesel nädalal 117.
Kokku on viie nädala jooksul positiivne kiirtesti tulemus tuvastatud 2702 õpilasel ja 364 töötajal ehk küsitlustele vastanud üldhariduskoolides on kokku avastatud 3066 positiivset kiirtesti.
Sel nädalal said kümme või enam õpilast positiivse testitulemuse kolmes koolis, eelmisel nädalal oli selliseid koole kuus. Ühtegi positiivse kiirtestiga õpilast polnud 325 koolis ehk 73 protsendis vastanud koolidest, eelmisel nädalal oli selliseid koole pea samapalju – 324.
Testimiste ja testitute koguarvud on võrreldes eelmise nädalaga muutunud vastavalt ministeeriumi suunistele. Sel nädalal testisid end küsitlusele vastanud koolides ligi 109 000 õpilast ja enam kui 15 000 töötajat. Kuna kolmandikus koolides enam kõiki õpilasi ja töötajaid ei testita, on oluliselt langenud testitud töötajate ja veidi ka testitud õpilaste osakaal: keskmiselt on koolides testitud 76 protsenti õpilastest (eelmise nelja nädala keskmine on 79 protsenti) ja 67 protsenti töötajatest (eelmise nelja nädala keskmine on 86 protsenti).
Võrreldes eelmiste nädalatega on jätkuvalt vähenenud testimiskordade arv: 80 protsenti koolidest testivad kaks korda nädalas (eelmisel nädalal 78 protsenti). Kolm korda nädalas on testimist jätkanud viis protsenti koolidest (eelmisel nädalal 16 protsenti) ja ühe korra nädalas testis õpilasi 15 protsenti vastanud koolidest (eelmisel nädalal kuus protsenti).
Selles osas, kas testimine on korraldatud koolis või kodus, ei ole eelmise nädalaga võrreldes suuri muutusi toimunud. Koolis toimub kiirtestimine 50 protsendis koolidest (eelmisel nädalal 47 protsendis) ja kodudes on testimise korraldanud 28 protsenti koolidest (eelmisel nädalal 29 protsenti). Koole, kus testimine toimub nii koolis kui ka kodudes, on 21 protsenti vastanutest (eelmisel nädalal 24 protsenti).
Kiirtestimine jätkub esialgu veebruarini.
Toimetaja: Merili Nael