Marin pidutses ilma valitsuse telefonita ja ei läinud eneseisolatsiooni

Soome peaminister Sanna Marin.
Soome peaminister Sanna Marin. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Soome peaminister Sanna Marin käis laupäeval peol, kust teda üritati mitu korda kätte saada. Peaminister pidi minema kohe eneseisolatsiooni, kuid tal polnud kaasas valitsuse telefoni, mistõttu ei saanud sõnumit kätte.

Soome välisminister Pekka Haavisto andis laupäeval positiivse koroonaproovi, mille tõttu soovitati ministritel ja teatud ametnikel vältida esialgu kontakte teiste inimestega. Valitsus sai reedel ka kokku. 

Valitsuse turvaülema juhis edastati tekstisõnumiga kella kaheksa paiku ja sõnum saadeti veel laiemale ringile õhtul kella kümne paiku, vahendas Yle.

Marin ütles ajalehele Helsingin Sanomat, et tal polnud kaasas valitsuse telefoni. Seetõttu ei saanud ta ka sõnumeid kätte. 

Marinil oli kaasas parlamenditelefon, kus teavitati teda Haavisto nakatumisest. Marini sõnul sai ta esialgse hinnangu, kus väideti, et kontakte pole vaja vältida. 

Helsingin Sanomate teatel teavitas riigisekretär Henrik Haapajärvi Marini juba laupäeva õhtul kell 19.20. Marin tunnistas ajalehele, et oleks pidanud informatsiooni paremini kontrollima. Marini sõnul jõudsid seetõttu juhised temani alles pühapäeval, kuna tal oli kaasas teine töötelefon. 

"Tavaliselt on mul kaasas mõlemad telefonid, kuid sel nädalavahetusel see nii polnud. Lugesin teisest telefonist sõnumeid alles hommikul," ütles Marin. 

Marini sõnul hakkas ta kohe pühapäeval järgima juhiseid. Esimene koroonatest oli ka negatiivne. 

Marin lubas kontakte vältida kuni teise testitulemuseni. Ka teised ministrid lubasid jääda eneseisolatsiooni. 

Soome tööminister Tuula Haatainen teatas pühapäeval, et ei osale esmaspäeval EL-i ministrite nõukogu istungil. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: