Soome jättis iseseisvuspäeval ära nii paraadi kui ka presidendi vastuvõtu

Soomes tähistati iseseisvuspäeva juba teist aastat järjest vägagi piiratud kujul. Ära jäid nii kaitseväe paraad kui ka traditsiooniline presidendi vastuvõtt.

Soome iseseisvuspäeval on kombeks austada sõdade veterane, kuid ka kõiki teisi, kes moel või teisel iseseisvuse hoidmise eest on seisnud. Muu hulgas kutsudes neid pidupäevaõhtul presidendilossi. Sel aastal paistis kõik juba mullusest parem, kuid kasvanud nakatumisnäitajate ning maailmas leviva koroonaviiruse uue tüve tõttu otsustati siiski kaks kõige populaarsemat üritust ära jätta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Väike hulk inimesi kogunes siiski päeva alguseks Helsingisse Tähetornimäele tavapärasele lipuheiskamisele.

"Siniristilipp on nagu aken, mis tuppa valguse toob. Läbi oma lipu maailma vaadates näeme seal iseennast ja teisi rahvaid. Soomlust on harjutud iseloomustama sõnadega "südikus" ja "sitkus". Mina lisaksin neile veel "hingestatuse" ja "hariduse"," kõneles Soome parlamendi esimees Anu Vehviläinen (Keskpartei).

Helsingis ja Tamperes toimus esmaspäeval siiski ka üks traditsiooniline vastuvõtt.

"Tahaks sellist poliitikat, et vaesed ja kehvemal järjel inimesed saaks paremat abi kui siiani. Koroona muidugi puudutab meid kõiki, nii vaeseid kui ka rikkaid. Pakku ei pääse keegi," ütles "Vaeste vastuvõtu" korraldaja Heikki Hursti.

Soome oodatuim ja vaadatuim osa iseseisvuspäeva tähistamisest - presidendi vastuvõtt, külaliste kätlemine ja ball - jäi aga miljonitel soomlastel nägemata teist aastat järjest. Enne koroonapandeemiat on vastuvõtt ära jäetud vaid sõja või presidendipaari tabanud haiguse tõttu.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: