Läti võimuliit kaalub käibemaksu vähendamist elektrienergiale

Elektriliinid.
Elektriliinid. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Läti valitsusliit kaalub võimalust ajutiselt vähendada käibemaksu elektrienergiale.

Majandusministeerium tegi koalitsioonile ettepaneku vähendada ajutiselt käibemaksu elektrienergiale 21 protsendilt viiele.

Kuigi sellist ettepanekut toetavat otsust ei ole veel langetanud, pole koalitsioonipartneritel sellele suurt vastuseisu, ütlesid allikad.

Käibemaksu alandamine aitab vähendada kõigi tarbijate elektriarveid keskmiselt 13 protsenti, seda ilma negatiivse mõjuta eelarvele, märkis majandusministeerium.

Elektri börsihind tõuseb teisipäeval elektribörsil Nord Pooli Balti hinnapiirkonnas 469 euroni, lüües esmaspäeval püstitatud rekordi, 290 eurot MWh kohta.
Teisipäeval tõuseb elektri hind korraks ka üle tuhande euro, hommikul kella 8 ja 9 vahel on MWh hinnaks 1000 eurot ja seitse senti. Ka kella 15 ja 16 vahel kerkib hind pea tuhande euroni, olles 976 eurot.

Eelmine rekord pärineb esmaspäevast, mil päeva keskmine elektrihind oli 290 eurot ja kuus senti. Päeva kõrgeim hind oli esmaspäeval 626 eurot.

Novembri keskmiseks hinnaks kujunes 116,78 eurot, mida on 2,8 korda enam kui aasta varem, mil kuu keskmine börsihind oli 40,99 eurot.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: